Yüzme havuzu hastalıkları Nelerdir

Yüzme havuzu hastalıkları Nelerdir
3 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.410 kez okundu.

Yüzme havuzları günümüzde gerek spor amaçlı gerekse eğlence amaçlı kullanım şekli ile çoğunlukla büyük şehirlerde her geçen gün sayıları artan merkezlerdir. Açık olduğu gibi kapalı yüzme havuzları da hem bağımsız bir şekilde hem de farklı sektör bünyelerinde ( oteller, kaplıcalar , sosyal tesisler gibi …) bulunabilmektedir. Nerede olursa olsun ya da ne amaçla kullanılırsa kullanılsın havuzların temiz ve hijyenik olması  özellikle sağlık açısından önde gelen tercih sebebidir. Yüzme havuzları umuma açık yerler olduğu için suda bulunması muhtemel mikroorganizmalar insan sağlığını tehlikeye atabilecek hastalıklar taşıyabilir. Bunların en sık karşılaşılanları kısaca şöyledir ;

83597_havuzdan_gecen_hastaliklar

Dizanteri: Dizanteriye yol açan diğer sebeplerin yanında kirli su en önemli sebebi oluşturmaktadır. Bu yüzden su temizliği çok önemlidir.

Mantar Hastalığı : Havuzların uzun süre ve yoğun olarak kullanımı gibi faktörlerden kaynaklı olarak su diplerinde mantar bulunabilmektedir. İnsana  bulaştığında ayak parmak aralarında kaşıntı, dökülme ve kötü koku gibi belirtiler ortaya çıkar. Bunlara ek olarak siğiller, genital mantar hastalıkları, cilt enfeksiyonları, tifo gibi bulaşıcı hastalıklar da su yolu ile insanlara bulaşabilmektedir. Tüm bu hastalık riskini ortadan kaldırmak ve tercih edilen bir yüzme havuzu sahibi olmak için düzenli aralıklarla havuz temizliğini yaptırmak bunu da ilaçlama uzmanı firmalara yaptırmanız sizin açınızdan çok önemlidir. Firmamız ilaçlamanın her aşamasında profesyonel bir anlayışla sizlerin yanınızda olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git