YSK Seçmen Sorgulama 30 Mart 2014

YSK Seçmen Sorgulama 30 Mart 2014
20 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.019 kez okundu.

Yerel seçimlere az bir süre kala, nerede oy kullanacağınızı T.C kimlik numaranız ile sayfamızdan sorgulayabilirsiniz. Mart ayının 30’unda gerçekleşmesi beklenen Yerel seçimlerde seçmen olarak oyunuzu nerede kullanacağınızı bilmiyorsanız, sayfamızdan ayrıntılı bir şekilde Ysk Seçmen sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Önceki yıllara göre bu dönem çıkan yolsuzluk olayları sonrası Sandık başında oyların kimlere gideceğiniz en çok merak edenler arasındayım. Oy kullanımları özellikle evinize yakın okullarda gerçekleşmesine rağmen, Seçmen listesinde adınızın olup olmadığını sorgulamanızı tavsiye ediyoruz. Yüksek Seçim Kurulur tarafından yapılan 2014 seçimlerinde nerede oyunuzu kullanacağınız bu sayfada detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

yuksek_secim_kurulu_ysk_secmen_sorgulama

Farklı İllerde Oy kullanılabilirmi ?

Nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturdukları bildirdikleri yerleşim yerleri dışında kişiler adres değişikliği yapmadığı sürece sadece o il içinde oy kullanabilecektir.

Yurt Dışında Olanlar Nasıl Oy Kullanacak ?

09.05.2012 tarihinde kabul edilen 6304 sayılı Kanun gereği, Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları halinde, Yüksek Seçim Kurulunca belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde, 09.05.2013 tarihinden sonra yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi, Halkoylaması ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yurt dışı temsilciliklerimizde kurulacak sandıklarda oylarını kullanabilirler.

YSK Seçmen Sorgulama Modülü Giriş Tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git