Yoksul Maaşı Şartları ve Başvuru 2014

Yoksul Maaşı Şartları ve Başvuru 2014
29 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 1.605 kez okundu.

yoksul

Yoksul maaşı almak isteyen kişilerin gerekli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Günümüzde durumu iyi olmasına karşın yoksulluk yardımı alan aile bireyleri oldukça fazladır.Bu nedenle ülkemizde yer alan 900’dan fazla yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından görevlendirilen kişiler, yardım talebinde bulunan kişilerin gelirlerini ve çalışan birey sayısını araştırarak, yoksul yardımcılarının gerçek kişilere ulaşmasını hedeflemektedir.

İş-kur bünyesi altında çalışabilecek kişiler mesleki eğitim kurslarında eğitilerek, iyi bir işe girmeleri hedeflenmektedir.

GSS göre durum İŞ-KUR bildirilerek kayıtlı vatandaşlar gerek mesleki kurslara yollanarak meslek öğrenmeleri sağlanacaktır. Kabul edilenlerin masrafları devlet tarafından karşılanarak yılda 3 kez olmak üzere 40-100TL arasında bir rakamla belirlenecektir. İlk olarak 1/3’ü olan 357 TL’lik bir rakam başlama payı olarak sunulacaktır. Yol masrafı, sağlık raporu, fotoğraf gibi bir çok giderde karşılanmış olacaktır. İşe yerleşmesi ile birlikte aylık yılda tek sefer aylık 357 TL’lik yardım ile alışması sağlanacaktır.

Üst kısımda yoksul maaşı için gerekli şartlar ve yoksul maaşları hakkında ayrıntılar yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git