YGS Sınava Girmeden Önce Ne Yenilmeli

YGS Sınava Girmeden Önce Ne Yenilmeli
22 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.182 kez okundu.

2014 Ygs sınavına sayılı saatler kala adayların heycanlı bekleyişi devam ediyor. Peki ya sınav öncesi hangi besinleri tüketmeniz gereklidir. Mağlum sınav süresinde Wc’ye gitme gibi bir durum olmayacağından midenizi rahatsız etmeyecek besinler hakkında sizleri bilgilendirmeye karar verdik.

yemek

22 Mart 2014 tarihi pazar günü gerçekleşecek olan Ygs Sınavına2 Milyondan fazla öğrencinin girmesi bekleniyor. Sınav öncesi hafızanızı güçlendirecek besinleri doğru bir şekilde seçmeniz sınavınızın daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Sınav Öncesi Hangi Yemekler Tüketilmelidir ?

Sabah kahvaltısında tüketeceğiniz açık çaya tarçın eklemek düşüncemizi güçlendirecektir. Kışın sıklıkla kış ayı olarak satılan bitkilerin arasında da yer alan tarçın zayıflama konusunda tercih edilmektedir. Erken saatlerde midemizi rahatsız etmeyecek şekersiz ve hafif yiyecekleri tüketmemiz daha mantıklı olacaktır. Fazla şeker tüketildiğinde Kan glikozu sindirmek ister ve kan karın kısmına pompalanır, buda sınav içinde sizi olumsuz etkiler.
Sınava girmeden önce kesinlikle tuvalete gidin. Sınav esnasında ihtiyacınız olursa gidemeyeceğiniz için strese girebilirsiniz. 2014 Ygs sınavına girmeden önce hangi yiyecekler yenilmelidir sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Kahvaltıda az miktarda Badem,Ceviz veya Fındık yemenizde zihin açıklığı sağlayacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git