Ygs giriş yeri belgesi

Ygs giriş yeri belgesi
12 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.098 kez okundu.

2014 Yılı Ygs Sınav Giriş Yerlerini Hızlı bir şekilde Öğren

 

Ygs sınavlarının yaklaşmasına az bir süre kala, Ygs’ye katılacak adayların sınav giriş yeri belgelerini öğrenmek için uzun süredir, ösym sitelerini takip etmekte.

Yükseköğretime Geçiş Sınav başvurular 02 Ocak 2014 * 15 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılmıştı.

2014-ygs

Ösym tarafından belirlenen Ygs sınav giriş yerlerini adaylar ais.osym.gov.tr adresinden sınav giriş yerlerini detaylı bir şekilde öğrenebilecekler. Ygs sınavlarına girmeden en az 10 gün öncesinden yerler hakkında bilgiler netleşiyor ve adaylar ösym sitesinden giriş yeri belgelerini indirebiliyor. Üniversite sınavlarına uzun bir süredir hazırlanan adayların nerede, sınava gireceklerini merak etmeleri üzerine Ösym tarafından yapılan bilgilendirmeler doğrultusunda Ygs giriş yeri belgesi hakkında sayfamızdan açıklama yapma ihtiyacı duymuş bulunuyoruz. Ygs sınavı 4 kısımdan oluşmaktadır. Türkçe,Sosyal bilimler, Matematik ve Fen bilimleri olarak toplam 160 soru olacak şekilde bu kısımlardan 40’ar soru sorulmaktadır. Bu sınava hak kazanan adaylar en az Herhangi bir puan türünden 180 Puanı geçmiş olmalıdır.

Ygs giriş yeri belgesi için Tıklayınız

 

ÖNLEM ALINDI

Meb Bakanlığı sınava karşı yapılacak kaoslara karşı güvenlik önlemlerini arttırdı. Türkiye’de yaklaşık olarak 2 milyondan fazla öğrencinin girmesi beklenen sınava güvenlik görevlililerin yanı sıra Yedek görevli sayısında da büyük artış yapılması sınava verilen önemi gözler önüne serdi. Sınavda görevli olup çeşitli bahaneler ile usulsüz rapor alanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Yerel seçimlere 1 hafta kala gerçekleşmesi beklenen Ygs sınavına girecek öğretmenlerin toplu bir şekilde izin almaları kaos durumunu ortaya çıkaracağından Meb çeşitli önlemleri almaya çoktan başladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git