Ygs Başvurusu nasıl yapılır 2015 Ösym

Ygs Başvurusu nasıl yapılır 2015 Ösym
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.601 kez okundu.

2015 yılı Ygs başvuruları 5 Ocak – 19 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu tarihleri geçiren adaylar için herhangi bir uzatma söz konusu olmayacaktır. Ygs başvurularınızı ösym başvuru merkezleri yanı sıra sınav korrdinatörlükleri ve internet ortamından yapılabilecek. İnternet ortamında Ygs başvurusunu nasıl yapacağını bilmeyen adaylar için ayrıntılı bir yol haritası hazırladık.

ygs-ucreti

Ösym tarafından hazırlanan kamu spotu ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 2 milyon üzerinde olan üniversite adaylarının başvurularını yakın tarihte tamamlamaları konusunda uyardı. Ygs sınavından yeterli puan alan üniversite adayları 13-24 ve 20-21 Haziran tarihlerinde Lys sınavına girmeye hak kazanırlar.

2015 ÖSYM BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

İnternetten Ygs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

  • https://ais.osym.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra T.C kimlik numaranız ve ösym tarafından verilen şifre ile sistem kayıtlı olan bilgilerinizi kontrol etmeniz gerekiyor.
  • Ösym başvuru ücretini 5 – 19 Ocak 2015 tarihleri arasında anlaşmalı bankalar aracılığı ile osym.gov.tr adresinden ödemeler sekmesinden yatırmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git