WordPress Katagoriye Özel Sidebar Yapımı

WordPress Katagoriye Özel Sidebar Yapımı
13 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.319 kez okundu.

Merhaba arkadaşlar uzun süredir araştırdığım wordpress alt yapısında her katagoriye ayrı sidebar yapımı konusunda wordpress eklentileri arasında bulduğum “Custom Sidebars” eklentisinin kullanımı ve tüm katagorilere ayrı sidebar yapımını herhangi bir kod bilginiz olmadan nasıl yapacağınızı detaylı olarak sizlere aktaracağım. Günümüzün en çok kullanılan açık kaynak koduna sahip sistemleri arasında yer alan wordpress, farklı tasarımları ve eklentileri ile hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Temaların birçoğunda bileşenler kısmına ekleyeceğiniz bilgiler tüm sayfaların sidebar kısmında göründüğü için siz, her katagoride farklı sidebarların oluşmasını istiyorsanız, bu eklenti tam size göre ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayacak.

WordPress Farklı Sidebar Eklentisi kurulumu ve indirme

  • Hızlı ve kolay kurulumu sayesinde öncelikle yapmanız gereken “Custom Sidebars” eklentisini indirmek. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra klasörü plugins dosyamızın içerisine atarak, admin panelden eklentiyi aktifleştirmeniz gerekiyor. Bunun yanında farklı bir yol olarak yeni eklenti ekle kısmından Custom Sidebars diye aratarak hızlı bir şekilde kurulumunu yapabilirsiniz.

Kurulum Videosu sayesinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Görünüm kısmından”  Bileşenler alanına girerek yeni bir sidebar bölümünün oluştuğunu görebilirsiniz.  Alt kısımdaki örnek resimlerdeki gibi Sidebar Location kısmına tıklayarak hangi katagorilerde görünmesini istediğinizi As Sidebar for selected categories katagori ismini yazdıktan sonra belirleyebilirsiniz.

screenshot-1 screenshot-3

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git