WhatsApp mesaj okundu (iki mavi tik) nasıl kapatılır?

WhatsApp mesaj okundu (iki mavi tik) nasıl kapatılır?
8 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.825 kez okundu.

Sosyal Medyanın liderleri arasında ilk sırada yer alan Facebook, büyük bir satın alma olayına imza atarak, son zamanlar popüler konumda olan Whatsapp’ı 19 milyon dolar karşılığı satın aldı. Facebook tarafından yapılan açıklamalar ile günümüzde yeni özellikleri WhatsApp’da görmenin mümkün olabileceği ve özellikle son dönemler üzerine çalışılan yazışma ve benzeri gönderimler karşı tarafın okuması halinde iki mavi tik uyarısı özellikle cevap vermek istemeyenlerin korkulu rüyası oldu. Bunun için çeşitli araştırmalar yapmaya başlayan kullanılan WhatsApp mesaj okundu (iki mavi tik)’in nasıl kapatılacağı hakkında araştırmalara başladı.

WhatsApp-mavi-tık-logo

Bu okunma seçeneği kapatma gibi bir seçenek bulunmuyor.

Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor ?

WhatsApp mesaj okundu (iki mavi tik) nasıl kapatılır?

  • Kişi size yazdığında whatsapp listesinde mesajın bir kısmı görünür. tıklamadığınız sürece karşıya uyarı gitmeyecektir.
  • Diğer bir yöntem ise mesajı okuduktan sonra hemen interneti devre dışı bırakmalısınız, böylelikle karşı tarafa uyarı gitmeyecektir. Telefon internetini tekrar aktif ettiğinizde uyarı gider.
  • İnternet üzerinde whatsapp okundu seçeneğini kapatma gibi özellikler eklendiği yönünde yalan haberlere itimat etmeyin, aksi taktirde telefonunuza virüs girebilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git