Vücudu Toksinlerden Arındıran Besinler Nelerdir ?

Vücudu Toksinlerden Arındıran Besinler Nelerdir ?
21 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.550 kez okundu.

Toksin insan vücüduna olumsuz zararları bulunan ve sağlığa zarar veren bir zehir türüdür. Toksin maddeleri hava solunması,yeme içme ve fiziksel temaslarla ortaya çıkar.Yaşam Standartlarını olumsuz bir şekilde etkileyen bu zehir türü insan sağlığında sindirimde zorlanma ve baş ağrıları gibi belirtiler ile ortaya çıkar. Zehirli Toksin maddelerinden arınmak için faydalı bazı besin değerleri yüksek gıdalar sayesinde bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Toksin Maddelerinden Arındıran Besinler Nelerdir ?

Elma : İçeriğinde yer alan Lif kaynağı sayesinde sindirimi kolaylaştıran Elma, toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir.

Somon : Omega 3 bakımından zengin olan somon balığı, beyin ve kalbi korurken, vücüdu toksinlerden arındırmaktadır.

Domates : Potasyum, likopen ve bol A vitamini bakımından oldukça zengin olan domateslerde organik ve köylerde yetişenleri tercih etmeniz, vücüdunuzdan toksinlerin hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olacaktır.

Yeşil Çay : İçerisinde yer alan antioksidan kalp sağlığı ve sindirime oldukça büyük fayda sağlamaktadır.

Su : İnsan yaşamı için oldukça önemli kaynaklarımız arasında su yer almaktadır. Derinin nem oranını arttırarak vücüttan toksinlerin arınmasından önemli bir konumdadır.

Ceviz : Sağlık yönünden oldukça etkili olan ve içerisinde yer alan Omega 3, arjinin ve karaciğeri koruması nedeniyle uzmanlar tarafından önerilir.

Avokado ve Enginar : Besin değeri yüksek gıdalar arasında yer alan avokado ve enginar karaciğere zarar veren toksinlerin atılması konusunda etkileyicidir.

Greyfurt, Portakal ve Limon : İçerisinde yer alan C vitamini vücüdun bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve sindirimin kolaylaşmasına etkisi bulunmaktadır.

Muz : Kolesterolü düşürürken, vücüdun yoksin üretimini azaltan muz oldukça sağlıklı bir meyvedir.

Yulaf : Bağırsak sağlığı için oldukça iyi etkileri bulunan yulaf içeriğinin kolesterolü düşürmede de etkisi olduğu bilinmektedir.

Sağlıklı yaşam için doymuş yağ oranı yüksek olan gıdalar tüketmek yerine, içerisinde Beta Karoten kaynakları bulunan yeşil yapraklı sebzelerin sağlık ve toksin maddelerinin vücüttan atılmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Günden güne kirlenen temiz hava ve tüketilen gıdalar vücütta toksin denen zehirli maddenin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Uzmanlar tarafından  içerdiği besin değerleri ile toksinden arındıran diğer sebze türlerini alt kısımda bulabilirsiniz.

Ispanak : Magzenyum bakımından oldukça zengin olan bu sebze türü, çok etkili bir toksin madde temizleyicisidir.

Nar : Antioksidan yönünden oldukça sağlıklıdır. Kan basıncını dengeleyerek damarları korumaktadır.

Havuç ve Pancar : C vitamini bakımından oldukça zengin ve toksin temizleyici özelliği bulunan beta karoten sınıfındadır.

Brokoli : Vitamin ve Mineral bakımından oldukça faydalı besinler arasında yer almaktadır. Kanser riskini azaltma ve toksinlerden arındırma özelliği bulunur.

Sarımsak ve Soğan : Reflü hastaları için pekte önerilmese, bağışıklık sistemini güçlendirme ve sindirimi kolaylaştırması nedeniyle bu besinler vücütta bulunan fazla suyu atar ve toksinlerden temizler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git