Ultra Iso Kullanımı Usb Bellek Format

Ultra Iso Kullanımı Usb Bellek Format
18 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 7.897 kez okundu.

Google arama motoru üzerinden UltraISO şeklinde programının indirilmesi ve kurulmasından sonra aşağıda ok ile gösterilen yere tıklıyoruz. Gerekli olan iso klasörünün yolunu burdan belirliyoruz.Daha kolay bir şekilde Sanal Sürücüye Ekle‘yi seçin. UltraISO zaten kurulumda bilgisayarınıza sanal bir sürücü ekliyor. O yüzden Bilgisayar klasöründe başka bir CD sürücü görmüşseniz bu durumda dikkatli olun.

iso

Karşımıza çıkan ekranda, İmaj Dosyası yazan kısmın sağındaki  işaretine basarak, indirmiş olduğumuz ISO dosyasını seçin.

Ekle düğmesine bastığınızda Bilgisayarım klasöründe yeni bir DVD içinde Windows 7 RC DVD’sini görmüş olacaksınız.

Sanal Sürücünüzün Sürücü harfini not edin. Kullandığım sistemde bu F: sürücüsü olarak gözükmekte, örneklerimde F: sürücüsünü göreceksiniz.

UltraISO ile yüklediğimiz sürücüye giriyoruz. Bendeki sürücü harfi H.

H: -> Sürücümüzü seçiyoruz.

CD BOOT -> boot klasörüne giriyoruz.

BOOTSECT.EXE /NT60 F: -> boot exeyi çalıştırıp usb belleğimizi gösteriyoruz. Artık belleğimiz boot able oldu.

5

Bu işlemler bittikten sonra Bios ayarlarımızı yapmamamız gerekecek, bunun için bilgisayarımızı yeniden başlatırken, F2 veya F12 tuşları ile bios kısmına giriş yapıyorsunuz.

Hard Drives’ı seçip, buradan USB diskinizi seçerek bilgisayarınızı yeniden başlatın. İşlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra bilgisayar tekrar başlayacaktır ve devamında usb okunacaktır. Bazı arkadaşlar tam olarak iyi sonuç alamadıysa sayfamızdan sorularını gönderebilirler.

ISO DOSYASI NASIL OLUŞTURULUR ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git