Tanılama ilkesi hizmeti Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Tanılama ilkesi hizmeti Çalışmıyor Sorunu Çözümü
4 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 18.000 kez okundu.

tanimlama

Laptop veya Masaüstü bilgisayarlarda gözlemlenebilen bu sorun kişilerin internete ve ağa bağlanmasını engellemektedir. Uzun uğraşlar sonucu internet üzerindeki çözümlerde bir işe yaramamaktadır. Donanımsal olan sorunu çözmek için bazı arkadaşlar alt kısımdakileri uygulayıp, sorundan kurtulurken bazı arkadaşların sorunu halen devam etmektedir.

Sorun Çözümü

Başlat > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Hizmetler girdikten sonra çıkan pencerede Tanılama İlkesi Hizmetiini bul.Ona sağ tıklayıp Tüm Görevler> Başlat yazan yere tıkla.Hata vermeden hizmetin başlaması lazım. Eğer Hata veriyorsa bu yolun bir çözüm olduğunu düşünmeyelim.

Tanılama ilkesi hizmeti Çalışmıyor Sorunu Çözüldü !

Evet arkadaşlar o kadar yöntem denemeniz rağmen sorununuz çözülmeyecektir. Format atmayı düşünenler bile vardır. Bu durum başıma daha önceden 2 kere geldi ve Sistemi bir önceki en son tarihe yükledim ve hergün yapılan otomatik güncellemeleri kapattım şuan için 2 – 3 aydır herhangi bir sorun oluşmadı.

Tanılama ilkesi hizmeti Çalışmıyor Sorunu Çözümü Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. Halil dedi ki:

  Arkadaşlar birçok şey yaptım ve suan pc açılmıyor başlatma onarmaya ise yaramıyor tanımlama ilkesi hatası yüzünden pci bile açamıyorum lütfen yardim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba bilgisayar açılırken, F8 ve F5 ile güvenli modda başlatmayı denedikten sonra işlemleri uygula

 2. RAMAZAN KAYA dedi ki:

  Çözüldü! FORMATSIZ !
  Bilgisayarında çalışan bir programın veya başka bir nedenden dolayı sistem ağ bağdaştırıcılarını eski sürümüne güncellediği için böyle oluyor. Ben kendi çözümümü anlatayım sana;
  Ben de bu sorun için çok uğraştım. Bilgisayarcıya götürdüm. Yeni internet kartı falan taktı yine aynı hatayı verdi. İstersen format atalım dedi.Yok gerek yok dedim. Eve getirdim uğraş uğraş en sonunda buldum. İnşaallah benim çözümüm bir çok kimseye yarar olacaktır.
  1-Bir Usb ile başka bilgisayardan sürücülerinizin hepsini güncelleyecek olan Driver Booster’i yükleyin. Driveri indirmek tıklayınız.
  2-Programı kurduktan sonra çalıştır deyin. Bağlı değil Bağlantı yok ve üzerinde çarpı işareti olmasına rağmen indirme işlemi yapacaktır. Bilgisayarı usb bağlantı noktaları olmak üzere her şeyi tarayacaktır. Güncellenmesi gerekenler arasında böyle bir şey göreceksiniz; Ağ bağdaştırıcıları Realtek RTL8169/8110 Ailesi PCI Gıgabit Ethernet NIC (NDIS 6,20) (benim şuan güncelleştirdiğim son sürümü böyle gözüküyor). ilk önce sadece bunu güncelleyin. Daha sonra varsa başka sürücüleri güncelleyin. işlem bitince bilgisayarı yeniden başlatın.
  3- Bilgisayarın açıldığında sağ altta ”Bağlı değil-Bağlantı yok” ve üzeri çarpı işareti olacaktır. Merak etme bundan sonra yapman gereken BAŞLAT-ARAMA KUTUSU-CMD yaz sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır de açılacak olan pencereye benim yazdığım gibi yaz direk
  net localgroup Administrators /add networkservice yazdıktan sonra enter’ e tıkla

  net localgroup Administrators /add localservice yazdıktan donra tekrar enter tıklayın,
  son olarak exit yaz ve entere bas. Bilgisayarını yeniden başlat komple çözülecektir. Kolay gelsin.

 3. sude dedi ki:

  ya pardon kusura bakmayın benm pc diz üstü oldugu için bu denetim masasında olanlar burda yok nasıl yapacagım yardımcı olabilirmisinz teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba arama kısmına hizmetler yazarak ulaşabilirsiniz.


Sayfa başına git