Steam Games Dolandırıcılığına Dikkat

Steam Games Dolandırıcılığına Dikkat
12 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 2.422 kez okundu.

Son zamanlardar birçok kişiyi mağdur eden Steam Games oyun sitesi oldukça popüler olmasına rağmen, izinsiz birçok kredi kartından çekim yapıldığı için bu siteden oyun satın alanların sayısında azalmalar gözlemlenmiştir. Öncelikle kredi kartı sahiplerinin hiçbir şekilde internet ortamından alışveriş etmedikleri belirtiyor, o zaman tek birşey kalıyor. Kredi kartı ile alışveriş yaptığınız yerde kart bilgileriniz kopyalanmış olabilir.

Normal şartlarda karttan çekip yapıldığı an kişinin telefonuna bilgilendirme geliyor. Yurt dışı sitelerden dolar olarak yapılan çekimler 3 – 79 $ olarak belirtiliyor. Bunun amacı kart sahibinin uyanmasını engellemek olsa gerek.

Önceki haftalarda art arta kartımdan farklı firmaların çekim yapmaya çalıştığını gördüm. 15 dakika sonra durumu bankaya bildirerek kartı iptal ettirdim. Gece geç saatlerde halen çekim yapmaya çalışmalarına rağmen kart iptal olduğu için başarılı olamamışlar.

Hemen banka ile görüştüm, bana bir dilekçe formu doldurttular 20 gün içerisinde çekilen paranın hesaba iade edileceğiniz öğrendim. Aslında burda aklıma takılan tek sorun adamlar 16:00’da çekim yaptıklarında işlem provizyonda bekliyor görünüyor, ben bankayı 16:10’da aradığımda telefon yolu ile bu işlemi iptal etmiyorlar, kesinlikle yazılı dilekçe gerektiğini belirtiyorlar.

Çekim Sonrası Ekstranızda   STEAMGAMES.COM 524-988-2469 karşısında yapılan ödeme tutarı olarak gözüküyor.

Tahmini olarak para iadesinin 15 – 20 gün arasında kartınıza yapılması gerekiyor.

Steam Games, kartımdan habersiz para çekilmiş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git