Soda içmek zayıflatırmı

Soda içmek zayıflatırmı
6 Mart 2014 tarihinde eklendi, 29.120 kez okundu.

Aşırı kilolardan kurtulmak isteyenler değişik yöntemler ile zayıflamaya çalışmaktadırlar.  Çoğu insan fazla kilolarından kurtulmak için arkadaş ve çevresinde yer alan insanların tavsiyesini dinler. Uzmanların yaptığı araştırmalar sonrası önceki yıllarda aşırı kilolarından kurtulmak isteyen bir kişi sirke ve sodayı devamlı bir şekilde içmesi ile beraber 30 kilo verirken, mide delinmesinden dolayı ölmüştür. Bu nedenle yapılan araştırmalar ile sodanın hergün içildiği taktirde zayıflamaya bir etkisi olup olmadığını ayrıntılı bir şekilde alt kısımda yer alan makale de bulabilirsiniz.

Sıklıkla yemek sonraları tüketilen Maden suyunun farklı yararlarıda bulunmaktadır, İçerisinde yer alan mineraller ve karbondioksit gazı ile yer altından dış yüzeye çıkan Maden suyu oldukça doğaldır ve Mide sindirimine yardımcı olur. Günden 1 taneden fazla maden suyu içmenin mideye ve çeşitli organlara büyük bir zararı bulunmaktadır. Soda içmenin zayıflattığı konusunda uzmanların tavsiyeleri arasında Metabolizmayı çalıştırmak için sabah uyanınca 1 bardak sıcak suya 3-5 damla limon suyu sıkarak içebilirsiniz.

maden-suyu

Maden Suyu (Soda) Zayıflatır mı ?

 • İçerisinde yer alan minareller nedeniyle oldukça sağlıklı bir içeçektir.  Sıvı ihtiyaçını karşılama konusunda oldukça başarılıdır.
 • Günden en fazla 2 adet içilmesi gerekir.
 • Fazla içilen Maden suyu Böbrek ve Safra kesesine zarar verir.
 • Maden suyu zayıflatmaz arkadaşlar, Normal olarak günlük hayatımızda içtiğimiz su metabolizmayı çalıştırarak yağ yakımını sağlar. Fakat Şeker , Beyaz ekmek ve katı yağ tüketimi çok olan kişilerin zayıflaması oldukça zordur.
 • Meyveli Soda içerisinde yer alan tatlandırıcılar nedeni ile kilo yapar

Maden suyu zayıflatırmı ? Soda ile zayıflanıyor mu gibi sorularınızın cevapları üst kısımda verilmiştir.

 

Soda içmek zayıflatırmı Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. rufat der dedi ki:

  ben sabahları ac karnına 1 bardak sıcak suyun içerisine bol ca liman koyup içiyorum bunu sabah ögle ve akşam yapsam olurmu

  1. admin dedi ki:

   Sabah aç karnına içildiği taktirde faydası olmaktadır. Akşamları ise bir şişe soda içmeniz yeterlidir.

 2. Baran dedi ki:

  Ben kılo wermem istiyom ama sabahları lavaboya çıkamiyom çıkamadığım için se kılo alıyorum bana Kilo vermemde nasıl yardımcı olabileceğimi söylemisiniz

  1. admin dedi ki:

   Hazır gıdalar ve fast food ürünlerinin artış göstermesi ile beraber kilo sorunların birçok kişide görülmektedir. Bunun için lavaboya çıkmayla kilo vermenin alakası bulunmamalıdır.Spor ve yediğiniz besinlere dikkat etmeniz gerekir.

 3. Ramazan dedi ki:

  Bende gobek cok buyuk ac karnina soda icsem diyorum olurmu

  1. admin dedi ki:

   Yediğin yemeklere dikkat etmezsen sadece soda içmeyle zayıflamayı unut. Aç karnına içilen sodanın mideye zararı olabilir.

 4. İsimsiz dedi ki:

  Ben doner ustasıyım hocam az gobegim ciktigindan rahatsız oluyirum onun icin yaglardan kacınıyorum bol su ve sebze yiyorum ve salata yiyorum sizce yarari varmidir kilo vermeye

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, Bununla birlikte günlük yürüyüşlerini yapar ; şeker,alkol ve sigaradan uzak durursan zayıflarsın

 5. . dedi ki:

  Her akşam yemek yemesem ve 1 şişe soda içsem zayıflamama yararı olur mu ? Herhangi bir zararı olur mu ?

  1. admin dedi ki:

   Aç karnına içilen sodanın mideye zararı oldukça büyük olduğundan tavsiye etmiyorum. Daha sık, sebze yoğunluklu yemekler yiyebilir, egzersizler ile fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.


Sayfa başına git