Sivilceler nasıl temizlenir

Sivilceler nasıl temizlenir
5 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.558 kez okundu.

sivilce-temizleme

Ergenlik çağına giren kişilerde daha fazla görülen sivilceler, insan psikolojisini olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Sivilcelerin yüz ve benzeri kısımlarda yaptığı izlerden kurtulmak istiyorsak, öncelikle sivilcelerimizi hiçbir şekilde patlatmamalıyız. Cildin aşırı bir şekilde sivilceler ile dolmasında vücudun yağlı olması ve yediğiniz yağlı besinlerin önemi oldukça büyüktür. Biz küçükken aşırı çekirdek yediğimizde sivilce yapar fazla yeme derlerdi.

Sivilcilerin Fazlalaşmasını Nasıl Engelleyebilirsiniz ?

Aşırı yağlı bir cilde sahip olanlar sabah ve akşam cildi kurutmayan kremler ile temizlenmelidir. Sivilcelerin oluşumunda tıkanan gözeneklerde biriken bakterilerin büyük rolü bulunmaktadır. Cildi yağlı olmayanlarda ise günlük yaşamda dış etkenler olan terleme ve tozlardan dolayı günde en az iki kere yüzümüzü yıkamalıyız. Yediğimiz besinlerde doymuş yağ oranına dikkat etmemiz gerekmektedir. Kozmetiklerde sivilce için satılan her kremi alıp yüzümüze uygulamak doğru bir yol olmayacaktır.

Bayanların yaptığı en büyük hata ise yüz kısmındaki sivilceleri saklamak için fondoten kullanmaları ve cildin hava almaması ile beraber sivilcelerin daha uzun süre yüzde kalması ile sivilceler cilde zarar verecektir.

Sivilcelerin en fazla arttığı dönemler ; Sınav stresi, Uykusuzluk, Üzüntü

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git