Sivilceden Kurtulma Yolları

Sivilceden Kurtulma Yolları
7 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.831 kez okundu.

Ergenlik döneminin en büyük sorunlarından olan Sivilceler vücüdun genel olarak sırt ve yüz bölgesinde ortaya çıkmaktadır. Genetik yapıya ve yenilen yiyeceklerde bunun artmasına neden olabilir.

Sivilceden Nasıl Kurtulabilirim ?

Sivilceleri yok etme yöntemleri nelerdir

Bir cilt rahatsızlığı problemi olan sivilce pek çok kişinin önemli sorunlarındandır. Sivilce tedavisinde ilk dikkat edilmesi gereken nokta sivilcelerle oynamamak ve temizlik unsurudur.  Sivilceler için temizlik ne kadar önemliyse uygulanan tedavi yöntemi de bir o kadar önemlidir.

Sivilcelerinizi doğal bitkilerle yapılan bitkisel reçeteler ile kolayca tedavi edebilirsiniz. Örneğin kırmızı turbu iyice yıkadıktan sonra kabukları soyulmadan rendeleyip İnce bir tülbentten geçirip süzebilir elma sirkesi ile karıştırabilirsiniz. Yaptığınız bu karışımı bir süre buzdolabında beklettikten sonra karışımı pamuk ile sivilcelerinizin üzerine sürerek bir tedavi uygulayabilirsiniz.

Ayrıca haftada iki veya üç kez uygulanabilen kil maskesi cildin yağlardan kurtulmasını sağlayarak sivilce oluşumunu azaltabilir. Sivilce tedavisi için A vitamini önemli bir kaynak olup A vitamini içeren gıdalar tüketmek faydalı bir yöntem olacaktır. Bunlar havuç, ıspanak, lahana ve kavun gibi bitkilerdir. Sivilceler tam tahıllı gıdalar arasında kendine yer bulan esmer pirinç, yulaf ve arpa ile de azaltılabilir. Ayrıca sabun otu kökü kaynatılıp ılıklaştıktan sonra cilde sürülebilir, taze sinir otu yapraklarını ezip lapa haline getirerek sivilcelerinizin üstüne sürme şeklinde bir tedavi uygulayabilirsiniz.

Yine bir başka bitki olan şalgamı ezip yine lapa halinde sivilcelerinizin üstüne koymak size iyi gelecektir. Marulu sıkıp suyunu aldıktan sonra marulla sivilceler üzerine masaj yapabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise bir bardak suya taze ceviz yaprağı koyarak kaynatıp sivilcelerinizin üzerine uygulamaktır. Bitkisel ve doğal yöntemlerle sivilcelerinizden kolayca kurtulmak basit ve kolay yöntemlerle halledilebilir.

sivilceden kurtulmanın doğal yolları,evde sivilceleri nasıl geçirebilirim, sivilce için yapılacak maske hakkında detaylar yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git