Sitene Facebook Beğen Butonu Ekleme

Sitene Facebook Beğen Butonu Ekleme
1 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 5.209 kez okundu.

Facebook beğen (like) düğmesini sitenize eklemek isteyebilirsiniz. Böylece çok daha kolay bir şekilde yazılarınızın tanıtımını yapabilirsiniz.

Bazı sitelerde gördüğümüz facebook beğen butonu özellikleri ve kullanımından dolayı çok hoşuma gitmişti, araştırmalarımı hızlandırarak web sitelerimize facebook beğen butonu koymak istedim ve nasıl olduğunu sonunda buldum , belki şuan sizlerede bu konuda yardımcı olurum.

 • Öncelikle aşağıda bulunan linke tıkladıktan sonra resimdeki gibi bir sayfa karşınıza gelecek

Beğen Linki için tıklayınız.

facebookbegeni

Daha sonra yukardaki kısma url adresimizi girdikten sonra Get Code segmentine tıklıyoruz. Karşımıza aşağıda bulunan alan gelecektir.

facebook

Segmeler kısmında IFRAME bölümünde sitenize uygun kodu verecektir. Bu kodu sitenin gerekli alanına eklediğiniz taktirde çalışacaktır. Bazı arkadaşlar çalışmadığını iddaa etmiş, fakat test ettim çalışıyor.

Facebook butonları farklı  özellikler ve görünüm ile eklenebilmektedir. Sizler için hangi görünüm için, hangi kodu eklemeniz gerektiğini aşağıda bulunan kısmında açıklayacağım.

begen

 <iframe src=”//www.facebook.com/plugins/like.php?href=BURAYA URL ADRESİ&send=false&layout=standard&width=450&show_faces=true&action=like&colorscheme=light&font&height=80″ scrolling=”no” frameborder=”0″ style=”border:none; overflow:hidden; width:450px; height:80px;” allowTransparency=”true”>

begen1

 <iframe src=”//www.facebook.com/plugins/like.php?href=BURAYA URL ADRESİ&send=false&layout=button_count&width=450&show_faces=true&action=like&colorscheme=light&font&height=21″ scrolling=”no” frameborder=”0″ style=”border:none; overflow:hidden; width:450px; height:21px;” allowTransparency=”true”></iframe>

begen2

 <iframe src=”//www.facebook.com/plugins/like.php?href=BURAYA URL ADRESİ&send=false&layout=box_count&width=450&show_faces=true&action=like&colorscheme=light&font&height=90″ scrolling=”no” frameborder=”0″ style=”border:none; overflow:hidden; width:450px; height:90px;” allowTransparency=”true”></iframe>

 

 

Sitene Facebook Beğen Butonu Ekleme Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. Seo dedi ki:

  Çok sağolsun hocam.sayenizde siteme kolaylıkla Facebook Butto’nu ekledim

 2. irmik helvası dedi ki:

  iyi bir site teşekkürler.

 3. dilek dedi ki:

  Ya ben anlamadım olmuyo tamam yazmıyor!!

  1. admin dedi ki:

   Aşağıda bulunan iframe kodlarını düzenleyerek çalıştırabilirsiniz.

 4. zeynep dedi ki:

  admin, mutfakla ilgili bir sayfam ve açık grubum var.beğeni butonu koymak için yazınızı okudum.Your Plugin Code altında kodlar verdi .o kodları hangi bölüme ne yapmam lazım yardım rica ediyorum.lütfen teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Zeynep sen o kodları normal sitene koyacaksın, body altına koyarsan çalışması lazım.Eğer beceremezsen bilgilerini gönder halledebilirim.


Sayfa başına git