Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?

Silinen Mesajlarınızı Nasıl Geri Getirebilirsiniz?
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.518 kez okundu.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte telefon deneyimlerimizde birçok farklı durumla karşılaşmaya başladık. Eskiden kullanılan telefonların aksine bugünlerde kullanılan akıllı telefonlar yazılımsal olarak basit de olsa bizi fazlasıyla etkileyen arızalar çıkarabilmektedirler. Yazılımsal olan bu arızalar genellikle telefonu sıfırlamamız durumunda çözülmektedir ama sıfırlamadan önce de yedeklememiz gereken bir sürü veriyi nasıl yedekleyeceğimizi bilmek hayati önem taşımaktadır. Ne yazık ki yedekleme işlemleri çok karışık olduğundan dolayı her sıfırlamada en çok kaybettiğimiz veriler Mesajlar olur.

Whatsapp Uygulamasında Silinen Mesajları Geri Yükleme

Akıllı telefonlarda mesaj dendiğinde kesinlikle herkesin aklına Whatsapp Messenger uygulaması gelir. Bu uygulamanın hayatımıza girmesiyle birlikte SMS neredeyse tamamen hayatımızdan çıkmış ve sadece resmi mesajları iletmek için kullanılır hale gelmiştir. Whatsapp uygulamasında sıfırlama sırasında silinmiş olan mesajlarımızı geri yüklemek oldukça kolay ama burada hayati bir durum söz konusu. Sıfırlama yapmadan önce Whatsapp uygulamasının ayarlar bölmesinden Yedekleme seçeneğimizin açık olması gerekmektedir. Whatsapp her gün ya da her hafta sizin belirlediğiniz saatte mesaj bilgilerinizi yedekler ve sıfırlamadan sonraki ilk girişinizde yedeklemeleri yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Eğer olumsuz yanıt verirseniz mesajlarınızı bir daha geri getirmenin başka bir yolu yoktur. Kısacası silinmiş Whatsapp mesajlarınızı geri getirmek için yedeklemeleri daha önceden açmış olmalısınız ve ilk girişinizde yedeklemeleri yüklemelisiniz.

Sms Ve Diğer Uygulamalar İçin Mesajları Geri Getirme

Kullandığınız her uygulamanın farklı bir mesaj yedekleme ve dolayısıyla farklı bir geri yükleme seçeneği vardır. Bu nedenle tüm platformlar için tek bir cevap verilemez. Sms mesajlarınızın geri getirilmesi aslında çoğu kişi tarafından imkânsız olarak bilinen bir durumdur ama bunu yapmak mümkündür. Çok yüksek bir ihtimal olmasa da servis sağlayıcınızdan yani operatörünüzden bu verileri talep edebilir, hatta yazılı doküman olarak bile alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git