SBS soru ve cevapları açıklandı

SBS soru ve cevapları açıklandı
8 Haziran 2013 tarihinde eklendi, 1.622 kez okundu.

sbs

Ortaöğretim 8.sınıf öğrencileri için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (Sbs) sona erdi ve soru ve cevapları Milli eğitim bakanlığı sitesinden duyuruldu. Sbs sorularına ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

8. Sınıf A Kitapçığı İçin Tıklayın

—-

8. Sınıf B Kitapçığı İçin Tıklayın

8. Sınıf Görme Engelliler Kitapçığı İçin Tıklayın

Sınava giren 1 milyon 127 bin 211 öğrenciye 100 soru için 120 dakika süre tanındı. 2 bin 284 engelli öğrencinin de katıldığı sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.  Bu sınav ile hangi liseye girecekleri belirlenen öğrenciler kadar aileleri de oldukça heycanlıydı.

Büyük titizlik ile sınava alınan öğrencilerin, kopya çeken kişilerin belirlenmesi sınavlarının iptal edileceğini ortaya koymuştur. Sınav sorularını 13:00’den itibaren okullardan veya meb internet sitesinden indirmenizde mümkün. Oldukça hızlı açıklanan tek sınav Seviye belirleme sınavı olmuştur.

Yerleştirme sonuçları 12 Temmuz’da ilan edilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar, “http://www.meb.gov.tr” ile “http://oges.meb.gov.tr” adreslerinde yayımlanacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na (PYBS) başvuran ilköğretim 8. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmeyecek. Bu öğrencilerin PYBS sonuçları, SBS’ye göre hesaplanacak. Heycanla beklenen sınav ve soruları diğer yıllara göre daha faklı olduğundan birçok kişi umduğu sonuçu alamayacak gibi görünüyor.

SBS soru ve cevapları açıklandı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. merve dedi ki:

    umarım sonuçlar iyi olur.


Sayfa başına git