Sbs Sınavı iptal mi olacak

Sbs Sınavı iptal mi olacak
16 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.833 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sbs’yi durdurma kararının ulaşmasının ardından bakanlığın yaptığı açıklama ile çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği bildirildi. 2013 yılında Sbs sınavına giren 1.2 milyon kişinin sınav sonuçlarının yeniden hesaplanacağı gündemin en önemli haberleri arasında yer alıyor. 8 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşen Seviye tespit sınavının sonuçlarının yanlış hesaplandığı ve bu nedenle Ankara 18. İdare Mahkemesinin Sbs’yi durdurma kararı aldığı belirtildi.Milli Eğitim Bakanlığı Merkezi Sistemle Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına Öğrenci Yerleştirme Yönergesi ve 2013 yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi-Seviye Belirleme Sınavı Başvuru Kılavuzu’nun sınav sonuçlarının değerlendirilmesine ilişkin hükümlerine uygun olarak hesaplanmadığı anlaşıldığından dava konusu işlemde hukuka uygunluk bulunmamaktadır” denildi. Sbs sınavı iptal mi olacak gibi soruların artması üzerine halen mahkemenin devam ettiği, iptal olmak yerine puanların yeniden değerlendirme gibi bir yolun izleneceği düşünülüyor.

sbs-iptalmi

16 Ocak itibari ile yapılan bazı yalan haberler sonra Sbs sınavı iptal oldu, yalanları sonrası yapılan açıklama ile sınavların iptal olmadığı ve durumun halen  netlik kazanmadığı MEB tarafından açıklanmıştır.

Sbs sınavı iptal oldumu , Sbs sınavı iptal olmalı diyorsanız, görüşlerinizi sayfamızdan yazabilirsiniz.

Sbs Sınavı iptal mi olacak Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. burak usta dedi ki:

  sbs iptal olduğu zaman birdaha girecez sınava bundada 8. sınıf konuları çıkacak ama biz unuttuk 9.sınıf tayız birinci dönem bitti hadi iş dehişirse adam bu olduhundan düşük alırsa ne olcak?????

  1. admin dedi ki:

   Büyük ihtimal iptal olma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Yanlışlık yapılan alanlarda şikayet eden öğrencilerin puanları baştan hesaplanabilir.

  2. buse demir dedi ki:

   Nolur iptl olmsn


Sayfa başına git