Samsung s4 görücüye çıktı

Samsung s4 görücüye çıktı
7 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 3.593 kez okundu.

Birçok kişinin merakla beklediği Samsung s4 sonunda Türkiye satışına sunuldu. Sizler için S3 modeli ile arasında bulunan farklılıklar hakkında bilgi vereceğiz.

TASARIM

Galaxy S4 tasarım olarak geçen yılın amiral gemisi Galaxy S3 ile oldukça benziyor. Şirket tasarım olarak çok büyük bir değişikliğe gitmemiş gibi görünüyor.

s4

Ekranın daha büyük olması için kenar kısımlarda inceltilmiş olan 5 inç ekran konumlandırılmıştır. Galaxy S3’ü tasarım olarak andıran cihaz genişlik ve Home tuşu tasarımı ve yerleşmesi konusunda Galaxy Note 2’ye benzemiş.İlk gördüğümde bende S4 de ne gibi farklılıklar yapıldığını merak ediyordum, ama istenilen gibi bir sonuç ortaya çıkmadığını görüyoruz.

incelik

İncelik bakımından bir değişiklik göremekle birlikte, arka kısımda bulunan plastik kapağı aynı daha kolay bataya çıkamak,hafıza kartı takmak için kullanım kolaylığı olduğu sölenen bir kapak modeli olarak bilinmesine rağmen çok kalitesiz duruyor.

s4ekran

Ekran olarak S3’e göre daha büyük olması cihazın daha fazla ağırlaşması yerine, Samsung s3 cihazına göre daha hafif olması birçok kişi içinde oldukçe beğeni alan bir durum gibi. Ekran görünümü ve içerikleri birbirine benzemekte ve yeni özelliklerde ortaya çıkmaktadır.

s4kamera

Arka kısımda yapılan değişiklik flash kısmı direk Kamera merceğinin altına alınırken, ses çıkış yeri kaldırılmış, Samsung yazısı ve kapağı aynı özellik ve konumda olarak üretilmiş. Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi piyasada bulunan telefon miktarı ve yeni cihazları çıkması şuan aldığınız telefonun 2 ay sonra fiyatında ciddi düşüşler yaşanmaktadır.

Samsung AMOLED teknolojisi ilk günlerden bu yana oldukça yol kat etti.

yans4

441 ppi yoğunluktaki Full HD paneli net görünürlüğü ve görüntüleme açısından birinci sınıf. AMOLED paneli kullanıcı arayüzü Touchwiz ile doymuş ve neşeli renk düzeni ile vurgulanmış. Galaxy S4 görüntü olarak gerçekten en iyi akıllı telefonlar arasında yer alıyor.Önceki versiyonlarda kapanma sorunundan dolayı büyük kayıplar yaşayan samsung sorunu ivedi bir şekilde çözerek mağdur kişileri bu durumdan yeni güncellemesi ile kurtardı.

s4hardware-aa

ABD ve bazı pazarlarda Snapdragon 600 versiyonu ile geliyor. Adreno 320 GPU grafik özelliğine sahip cihaz, bu kriterler ile AnTuTu testlerinde 25.000 sonucu ile oldukça başarılı bir performans sergiledi. Bunu aşağıdaki resimde de kolayca görebilirsiniz.

s4perfo

s4 hoparlörü o kadar etkileyici değil doğrusu, diğer markaların arasın HTC serisi cihazların daha yüksek ses performansı sağladığı ve bu nedenle S4’ün birçok yerde eleştiri almasına karşı kullanıcı mağdur etmeyecek kadar ses ve olanak imkanı sunabilmektedir.

s4pil

Pil ömrü S3 serisinde aşırı kullanılmadığı taktirde 2 gün giderken,kullanıma bağlı olarak 1 güne kadar bu süre inebilmekteydi. S4 serisinde ise 500 mAh fazla 2600 mAh pil özelliği ile geliyor. Ancak Galaxy S4 daha büyük bir ekran ve daha güçlü işlemciye sahip olduğu için aradaki fark o kadar da önemli görülmüyor.

Galaxy S4 Çift Kamera (video ve sohbet için)

En çok beklenen özelliği arasında Çift Kamera özelliği sayesine birçok kişinin dikkatini çeken S4 kamera görevinin yanısıra birden fazla görevide aynı anda yürüyebiliyor.Viode çekimlerinde aynı anda 2 kamerayı aktif etmeniz mümkün, arka kısımla başka kişiyi çeker

Samsung düzenlediği etkinlikte Galaxy S4’ü tanıtırken ilk bombası Çift Kamera özelliğinde oldu. Ön ve arkada bulunan çift kamera özelliği ile kamera görevinin yanısıra çok sayıda görevi de yerine getiriyor. Mesela video çekerken aynı anda iki kamerayı da kullanabilirsiniz. Yani video çekimi yaparken aynı anda kendinizi de çekmeniz mümkün olacak.

s4cift

s4drama

Galaxy S4 Dram Shot

Oldukça farklı kamera özelliği daha ilk kez Samsung S4 ile sizle! Dram Shot özelliği sizin Galaxy S4 ile birkaç saniye içinde yüzlerce fotoğraf çekmenize olanak tanır. Dram Shot ile bu işlemin farkı ise S4 tek bir epik, resim oluşturmak için aldığı resimleri bir kolaj oluşturacak olmasıdır.S3 telefonlarda hızlı fotoğraf çekme özelliği varken telefonun bazen aşırı kasması güncelleme sorunu ile ilgili olduğunu düşündürüyor.

s4kaldir

Galaxy S4 Eraser

İşte bir kamera özelliği daha, ama bu son kamera özelliği. Eraser aslında müthiş bir uygulama. Resim çektiğiniz zaman istemediğiniz görüntüleri bu özellikle resimden silebiliyorsunuz. Ayrıca bunun yanısıra çektiğiniz resimde arka planı kaldırarak istediğiniz bölümü ön plana alabilirsiniz.Photoshop derdi olmadan kolay ve hızlı bir şekilde bu işlem ile istediğiniz görünümü elde edebiliyorsunuz.

s4yazilim

YAZILIM

Samsung Galaxy S4,TouchWiz kullanıcı arayüzü ile Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi özelliklerine sahip. TouchWiz arayüzü kişisel zevk meselesi olan bir özellik. Güzel 1080p AMOLED ekranda gerçekten çok göze hoş şekilde görünen TouchWiz kullanıcı arayüzü, pürüzsüz bir deneyim sunuyor.

Daha birçok özelliğe sahip olan Samsung s4 Türkiye satış fiyatıda sonunda belli oldu.

  • Yakala.co  –  1.895,00 TL
  • Grupfoni   – 1.850,00 TL
  • Teknosa    – 2.200.00 Tl
Samsung s4 görücüye çıktı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. berkay dedi ki:

    bence ss3 e benziyor hatta hiç fark yok bence boş a bir tasarım sadece dış gorunusu değişmiş 😀 🙁


Sayfa başına git