Samsung S3 Yüz Tanıma Özelliği

Samsung S3 Yüz Tanıma Özelliği
2 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 5.798 kez okundu.

Yeni nesil Android işlemciler arasında yer alan Samsung s3 birçok farklı özelliği sayesinde herkez tarafından tercih edilmesine rağmen, işlemcinin bir önceki modeline göre daha yavaş olması samsung alacakları biraz düşündürdü doğrusu.

samsung-s3

Samsung s3 yüz tanıma özelliği nasıl çalışır,

 • Farklı alanlarda öncelikle gündüz veya gece fotoğraflarınızı çekerek telefona tanıtmanız gerekiyor. Ev ve dışarı ortamlarında telefonun sizi daha iyi tanıması için 1 den fazla resi çekmenizi öneriyorum, bazı arkadaşlar geçenlerde sordu, başka yüzü bile tanıyor diye, aslında mart ayında beklenen android güncellemesi ile bu sorunda çözülecektir diye düşünüyorum.
 • Fotoğraf pozlarını birden fazla vererek, telefonun sizi daha hızlı tanımasına yardımcı olacaktır.
 • Gözlüklü olarak çektirdiğiniz fotoğrafı, gözlüksüz durumda tanıyabiliyor.

Bu ayarı nasıl aktif ederim ?

İşlem aslında çok basit olmasına rağmen iç içe olan menüleri sayesinde bilmeyenler için S3 kullanmak ilk sıralar oldukça zor gibi,

 1. Ayarlar bölümüne girdikten sonra aşağıda bulunan seçeneklerden Ekranı Kilitle kısmına tıklıyoruz.
 2. O bölümde karşımıza Ekran kilidi, kilit ekranı seçenekleri ve sahip bilgisi seçeklerinden – Ekran kilidine tıkladıktan sonra YÜZ KİLİTİ AÇ segmesine tıklayınız.
 3. Uyarı kısmı açıldıktan sonra, ileri diye devam ediniz, detaylar ve özellikler hakkında bilgiden sonra ayarla seçeneğini seçerek devam butonuna basınız.
 4. Fotoğraflarınızı 1 den fazla çekebilirsiniz. Telefon oval şekilde bir çizgi ile yüz hanenizi içerisine alacak şekilde tutmanızı isteyecektir. Daha sonra otomatik olarak çeşitli görsel açıdan yakaladığı fotoğrafları çekerek yüz tanıma işlemine hızlılık katacaktır.
Samsung S3 Yüz Tanıma Özelliği Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. eda dedi ki:

  yüz tanıma kilidini nasıl kaldırabilirim?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Eda Ayarlar – Güvenlik ayarları bölümünden kaldırabilirsin.

 2. emre dedi ki:

  Benim telefonumda ayarlarda ekran kilidinde yuz tanima ozelligi etkin degil nasil etkin hale getirebilirm admin ?

  1. admin dedi ki:

   Ayarlar kısımına giriş yaptıktan sonra Güvenlik kısmına tıkla o kısımda Ekran kilidi seçeneğinden Yüz kilidi segmensine tıklaman yeterlidir.


Sayfa başına git