Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Almıyor, Açılmıyor ?

Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Almıyor, Açılmıyor ?
11 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.872 kez okundu.

Hızı ve şık tasarımları ile her alanda yaygın bir şekilde tercih edilen Samsung Tabletlerinin kalitesi malzeme kullanıyor olmasıda, ilerleyen günlerde cihazlarda farklı sorunların ortaya çıkmasını kaçınılmaz kılıyor. Samsungun tüm tabletlerinde şarjın tamamen bitirilmesi ile beraber açılmama ve şarj almama sorunlarının ortaya çıktığını farkettim. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalar ile birlikte bazı arkadaşlar bataryanın şoklanması gerektiğini söylerken, bazı arkadaşlarda Açma kapama + Ses kısma tuşuna 40 saniye kadar aynı anda basarak tabletin açılacağını söylemeleri üzerine denemelerim ne yazıkki olumsuz bir şekilde sonuçlanmıştır.

Samsung Galaxy Tab 3 Şarj Almıyor, Açılmıyor ?

Sizlere Samsung Tab 3 üzerinden hangi işlemleri uygulamanız gerektiğini resimli olarak ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalışacağım.

  • Öncelikle Tabletin zarar görmemesi için halı ve benzeri bir zemine koymanızı öneririm.

Jpeg

Daha sonra alt resimdeki gibi yan taraftan kalın kredi kartı benzeri bir kart ile gri kısmı hafif yana doğru çektirirken aranın açıldığını göreceksiniz. Bu açılan kısma kartı sokarak fazla baskı uygulamadan yana doğru yavaş yavaş çekin. Herhangi bir vida yer almamaktadır.

Jpeg

Kapak Açıldıktan sonra alt kısımdaki gibi bir ortaya çıkacaktır.

Daha sonra alt kısımda gösterdiğim yeri, kablolara zarar vermeden sökmeniz gerekiyor. Ben bu kısımu sökerken kürdan kullandım. (Alt kısımda görebilirsiniz)

P_20151103_230401

Jpeg

Bu kabloyu söktükten 15 – 20 dakika sonra tekrar takın. Tableti şarja koyun 1 saat kalsın, daha sonra Power ile beraber ses kısma tuşuna 40 saniye kadar aynı anda basınız.Ekranda şarjın olmadığını gösteren ikon çıkıyor ve kapanıyorsa (yada hiç açılmıyorsa) durum bataryadan değildir.

Alt kısımda yer alan Şarj Entegresinde de sorun meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle tablet şarj alamadığından herhangi bir işlem yapmanızı sağlamaz. Durduk yere kapanan ve açılmayan tabletlerde bu iki çözümden biri kesinlikle işe yarayacaktır. Bu parça 30 – 50 Tl arasında değişmektedir. Garantisi olmayan cihazlarda işçilik ücreti ile beraber 80 tl gibi bir ücret istenecektir.

P_20151103_230811

Samsung T810 Galaxy Tab S2,T350 Quad Core,Samsung S560 White Quad Core, T560 Black Quad Core, Samsung T350 Quad Core, Samsung T550, Samsung P550 Quad Core, T113 Galaxy Tab 3, Samsung T807 Galaxy TAB açılmamam sorunu, Samsung T700 Şarj almıyor, Samsung T800 Galaxy çalışmıyor,SAMSUNG T230 QUAD CORE,Samsung tablet kapağı nasıl açılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git