Samsung Galaxy S5’in özellikleri neler

Samsung Galaxy S5’in özellikleri neler
8 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.385 kez okundu.

Teknoloji hızlı bir şekilde ilerlerken Andoroid telefon markaları arasında her yıl farklı modellerini piyasaya süren İphone ve Samsung yeni nesil teknolojiye sahip cihazları ile oldukça etkileyici özelliklere sahip Yeni cihazı olan Samsung Galaxy S5’in ne zaman çıkacağı yönündeki bilgileri Barselona mobil fuarında açıkladılar. Akıllı telefonların görünüş bakımından birbirine benzemesine rağmen, farklı özelliklerin yenilenmesi ile beraber Samsung S5’i bekleyenlerin en çok merak ettiği konular özellikler ve fiyatlar olmuştur.

toz

Samsung’un en son piyasada olan Akıllı telefonlarından Samsung Galaxy S4 satış rekorları ile dünyanın en iyi firmaları arasında yer almayı başarmıştır. Peki ya Samsung S5’in bu cihaza göre ne gibi farklı özellikleri bulunmaktadır.

camera

Samsung’un Amiral Gemisi olarak piyasaya çıkan Samsung S5 5.25 inç ekran boyutunda olmasının yanı sıra işletim sistemi konusunda da Android 4.4 KitKat ile daha fazla verim alınması hedeflenmiştir. Yeni teknolojinin bir arada toplandığı Samsung S5 8 çekirdekli ve 64bit desteği ile işlemciye ve bunun yanında En iyi kamera megapikseli 16 ile teknolojinin beklenenden fazlasını bir arada sunmuştur. Samsung telefonlarına bakıldığından Parmak izi okuyucusuna sahip olan tek telefon ile hayata geçmesi beklenen Samsung S5’in satış rekorları kırması bekleniyor.

s5

Samsung Akıllı Telefonlar konusun’da yeni özellikleri ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Samsung Galaxy S5 Özellikleri neler ?

  • Telefon’un boyutu 5.25-inç
  • Kamera olarak 16 Mo çözünürlük tercih edilmiştir.
  • Çift kamera seçeneği önceki modeller’de bulunuyordu.
  • 3 GB LPDDR3 bellek
  • 3000 mAh pile sahip olması ile erken biten şarz sorunlarından kurtulmak mümkün gibi görünüyor.
  • Oldukça hızlı bir odaklama özelliği bulunan S5 ile anı zamanında yakalayabilirsiniz.
  • Telefon ile dış çekimlerde oluşan parlaklık ve görüntü bozukluklarını HDR özelliğini açarak daha net bir şekilde fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.
  • Parmak okuma kısmından Kalp Atış Hızı Sensörü seçeneği ile kalp atış hızınızı öğrenebilirsiniz.
  • Dosya veya oyun indirimlerinde LTE ve Wi-Fi bağlantılarını aynı anda açarak %80~90 ağ hızından yararlanabilirsiniz.
  • Dış malzemesi tere, yağmura, sıvılara, kuma ve toza karşı oldukça dayanıklıdır.

fit_prod_0

Mart veya Nisan ayında çıkması beklenen Samsung Galaxy S5 özellikleri sayfamızda yer almaktadır. Fiyatlarını merak edenler konusunda yapılan tahminler ile 2.300 Tl gibi bir ücret olması bekleniyor. Galaxy Samsung S5 özellikleri hakkında yorumlarınızı sayfamızın alt kısmında yer alan yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git