Samsung Galaxy S5 ve S6 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S5 ve S6 Karşılaştırması
18 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 3.212 kez okundu.

Teknolojinin hızlı bir şekilde büyümesi ile birlikte akıllı telefonlar denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olmayı başarmış olan samsung’un mart ayında satışa çıkacak olan telefon modeli Galaxy S6 ve S6 edge tasarımının internet ortamına sızmasının ardından önceki modeli olan Samsung s5 ile arasında ne gibi farklı olacağı samsung severler tarafından merak edilmeye başlanmıştır. Önceki modellerinde oldukça eleştirilen samsung yeni modelinde kullanıcılar için ne gibi değişikler yapmış hep beraber inceleyelim.

Samsung eski modellerinde sıklıkla malzemenin kalitesizliği ve çerçevenin soyulması eleştiriler arasında yer alırken, Samsung s3 işlemcisi oldukça yavaştır, bazen rehbere bile girdiğinizde aradığınız kişiyi bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Her ne kadar yeni android güncellemeleri de gelse bu sorunu bir üst modelleri olan S4 ve S5’de çözüme kavuşturan samsung, farklı dış çerçevesi ile darbelere karşı daha dayanıklı bir yapı kazandığı düşünülsede, S5 telefonumun yakın mesafeden düşmesi ile birlikte çerçeve kısmı anında ezilirken, ekranın kırılması ile birlikte dokunmatik ve ekranın bir olduğunu bu nedenle 400 – 500 tl gibi ücretle karşılaşmanızın mümkün olduğunu belirtim.

1

Telefonunuz garanti kapsamında ise ekran kırılmalarında yetkili samsung bayilerinden yardım almanızı öneririm. Gittigidiyor,Sahibinden ve sanal pazar üzerinden daha düşük fiyatlar ile satılan dokunmatik panellerinin 2 yıl garantili olduğu satış yapılana kadar belirtilir. Fakat üzerindeki ambalajın çıkması ile birlikte ekranın garanti kapsamı dışında kaldığı belirten yetkili satıcılar, böylelikle sizi mağdur bırakacaktır. Bu nedenle bilmediğiniz kişilerden alışverişlerden kaçınabilirsiniz.

Samsung S5 ve Samsung S6 tasarımları ve dış tasarımı tamamen birbirinden farklı, bazı samsung severler S6’nın iphoneye benzediğini düşünsede bunu test etmeden net bir bilgi vermemiz mümkün değildir. Piyasa’ya mart ayında çıkması beklenen Samsung S6 serisinin 2100-2300 tl gibi bir fiyatla satılması bekleniyor.

Samsung telefonlarında genelde aldığınız cihazlar 3 – 5 ay sonra sizi zarara uğratacağından hiç kuşkunuz olmasın, 2. el piyasası çok karmaşık olan samsung telefonları her telefoncunun tezgahında satılmaktadır.

Galaxy S6 64-bit işlemci olması gibi olması bekleniyor.Bu işlemci S5 serisine göre oldukça iyileştirilmiş. Böylelikle işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Kamera olarak S5 göre daha geliştirilmiş olan Samsung S6 kamerası Rapora göre kamerada 20MP (5952×3348), 15MP (4464×3348), 11MP (3344×3344), 8MP (3264×2448), 6MP (3264×1836) ve 2.4MP (2048×1152) çekim modları bulunuyor. Ayrıca S6’da üç odak modu seçeneği arasında seçim yapabilecek ve farklı resimlere imza atabileceksiniz.

Galaxy S6’da yeni Exynos 7420 yongası olacak. 64 bit destekli bir çipte 4 adet Cortex-A53 ve 4 adet Cortex-A57 çekirdekleri bulunuyor.

Samsung S5’de rahatlıkla çıkan batarya, S6 serisinde çıkması oldukça zor batarya ek özellikler arasında yer alıyor. Böylece telefonun bataryası bozulduğunda ücret karşılığı taktırmanız gerekiyor. Bataryanın daha küçük olması beklenirken, daha fazla verim sağlamasıda teknoloji devi samsungun çalışmaları arasında yer alıyor.

Galaxy S5 modeli 145 gr ağırlığa ve 8.1 mm kalınlığa sahipti. Bu durumda Samsung S6 (129 gr) veya daha altında olması bekleniyor. Aynı zamanda Koreli şirketin S6’dakablosuz şarj teknolojisine yer verdiği de daha önce raporlanmıştı. Yekpare kasaya geçmenin olumsuz yanlarından biri pilin artık çıkarılabilir olmaması. Bazı üreticiler ise bu durumda yüksek kapasiteli bir pil kullanarak bu durumu telafi ediyor.

Samsung Galaxy S6 Tanıtım Videsou

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git