Samsung Galaxy S4 ve S5 Arasındaki Farklılıklar

Samsung Galaxy S4 ve S5 Arasındaki Farklılıklar
27 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 2.057 kez okundu.

Teknolojinin devleri arasında yer alan Samsung yeni telefonu olan Samsung S5’i Barselona’da düzenlenen Mobile World konferansında duyurmasının ardından, Samsung severlerin bi önceki model olan Samsung s4’e göre ne gibi yenilikler getirdiği merak edilmeye başlandı. Ergonomik ve şık tasarımı ile Samsung S4 satışı ile önceki yıllarda satış rekoru kırmayı başarmıştı.

 

 

Samsung Galaxy S4 ve S5 Arasında Ne gibi Farklılıklar Gözlemlendi

s4-s5-arasindaki-farklar

Samsung S4 ve S5 tamamen birbirine benzemesine rağmen yukarda yer alan sağ kısımdaki telefonun ekranının daha büyük olduğunu görüyoruz. Arkadaplanda tamamen farklı bir resim kullanılmıştır. Samsung s4 de bulunmayan bir özellik olan Parmak okuyucu ve Kalp ritim okuyucu özelliği ile Samsung S5 daha gelişmiş bir teknoloji ile tasarlanmıştır.

Fotoğraf Konusunda Profesyonel

camera

Oldukça hızlı ve harekete ve aksiyona odaklanma özelliği ile daha profesyonel çekimler için Samsung S5’in geliştirilmiş kamera özelliği bulunmaktadır. Dış ortamlarda fotoğraf çekimi sırasında HDR özelliğini açarak daha net, parlamayan fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kamera Özellikleri :

Samsung S4  : 13 MP arka kameraSamsung S5  : 16 MP arka kamera

Toza ve Suya Dayanıklı

Daha güçlü ve daha dayanıklı olmak için yaratıldı

toz

IP67 sertifikasına sahip olan Galaxy S5, tere, yağmura, sıvılara, kuma ve toza dayanıklıdır, yani telefonunuz her türlü etkinliğe ve duruma karşı korunur. Yağmur esnasında telefonunuz hiçbir şekilde zarar görmeyecektir. Acil telefonlarınız esnasında yağmur yağıyor olsada bunu dert etmekten Samsung S5 ile kurtulmak elinizde.

Samsung Telefonların en büyük sorunları arasında hızlı bir şekilde şarz bitmesinin sorunu Samsung S5 ekranının daha büyük olması sonrası nasıl olacağı halen merak edilen, en büyük sorunlar arasında yer alıyor. Fiyat bakımından Samsung S4 çıktığı zamanlar 1900 Tl gibi bir rakamla satışa çıkmıştı, Samsung s5 fiyatlarınında bu şekilde olması bekleniyor.

Pil Gücü

Samsung S4  :  2,600 mAh

Samsung S5  :  2,800 mAh

Arka Kapak Kısmında Büyük Değişiklik

s4-s5-back

Telefon kapağı yanı sıra, Kamera ve Flash alanlarındaki değişikliklerde gözlerden kaçmıyor.

Samsung Galaxy S4 ve S5 Arasındaki Farklılıklar Nelerdir ?

ozellikler

Samsung Galaxy S4 ve S5 Arasındaki Farklılıklar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. faik dedi ki:

    tavsiye ederim


Sayfa başına git