Samsung Android 5.0 Lollipop Güncelleme Sorunları

Samsung Android 5.0 Lollipop Güncelleme Sorunları
24 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 3.357 kez okundu.

Teknolojinin devleri arasında bulunan Samsung’un önceki haftalarda internete sızan yeni modelinin Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenirken, Şubat ayında bazı samsung modellerine yeni Android sürümü olan 5.0 Lollipop güncellemelerinin ilk olarak Polonyo ve Avrupa bölgelerinde yayınlanmasının ardından, Türkiye’de bazı telefonlara güncellemelerin otomatik olarak gelmesi ve yüklenmesi sonrası, samsung kullanıcıları ne gibi yeniliklerin olacağını merak ederken, ben dahil güncellemeleri yapan kişilerin karşılaştığı sorunları sizler için sayfamda ayrıntılı bir şekilde paylaşmaya karar verdim.

Mart ayında satışa çıkması beklenen Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge öncesi 5.0 Lollipop güncellemesi yapan samsung, kullanıcıları arayüzün tamamen değişmesi ile birlikte telefonun daha fazla performans sağlayacağı düşünürken, bu durum 5.0 Lollipop güncellemesinden sonra farklı sorunları ortaya çıkmarmıştır. Teknolojisi ve farklı tasarımları ile her alanda tercih edilen samsung Android konusunda yeteri kadar başarılı olmadığınıda bu güncelleme ile ortaya koydu.

Yeni güncelleme ile birlikte arayüzü tamamen değişen telefonlara farklı uygulamalarda eklenmiştir.

Güncelleme ile Ortaya Çıkan Sorunlar

  • Telefononun performansı tamamen düştü, normal kullanmalarda bile aşırı ısınma ve kasmalar önceki sürümü aratır oldu. Birden fazla uygulamanın çalışması ve telefonun şarzda bile durması ısınmaya neden oluyor.
  • Güncelleme sonrası telefonun donduğu ve bir müddet siyah ekranda kaldığını gördüm.
  • Farklı paralı uygulamalar ile hayatınızı kolaylaştıracağınız düşünülsede, rezil bir güncelleme ile daha zor bir duruma düşeceğiniz pekte düşünülmemiş gibi.
  • Arama veya arama aktarma esnasında Sensörün tam kulağa oturmadığı sürece çalışmadığını görebilirsiniz.
  • Önceki versiyona göre ram kullanımı daha yüksek olan 5.0 Lollipop kullanıcıların canını sıkmayı başardı gibi, internet ortamından bazı arkadaşlar format atıldığında sorunun ortadan kalkacağını söylemelerine rağmen bunla alakası yok, çünkü güncelleme ile ilgili bir sorun var. Önümüzdeki günlerde samsung bakalım yeni bir güncelleme ile bu sorunları ortadan kaldırcak mı ?

samsung-android-guncelleme

Yeni Güncellemeden Yararlanacak Modeller

amsung Galaxy S5 Mini
Samsung Galaxy S4 Mini
Samsung Galaxy Note Edge
Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy TabPro 8.4
Samsung Galaxy TabPro 10.1
Samsung Galaxy TabPro 12.2
Samsung Galaxy Tab S 8.4
Samsung Galaxy Tab S 10.5
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy A3
Samsung Galaxy Note 2

Samsung güncelleme sonrası sorunlar,telefon ısınma sorunu,telefonum kasıyor nasıl düzelebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git