Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözüm

Saç Boyasını Akıtmak İçin Bitkisel Çözüm
23 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 3.244 kez okundu.

Her saçınızı boyadığınızda istediğiniz tonu yakalamak pek kolay olmuyor. Hayal edilen saç renginin tersine bambaşka bir ton saçla karşılaşılan durumlar da oluyor. Bazen hemen bir başka boya alıp tekrar boyayarak saçın yıpranmasını izliyorsunuz bazen de kendiliğinden akması için aylar geçirerek eski halini almasını beklediğiniz oluyor.

Ancak bunları ve kimyasal çözümleri bir kenara atıp saç boyasını akıtmak için bitkisel çözüm taktiklerini denememiz hem sizim hem de saçınız için daha iyi bir çözüm yolu oluyor.

Limon İle Saç Boyası Akıtma Yöntemi

İçerdiği asit ile limon, saç boyasını akıtmak için güzel bir yöntem halini alıyor. Limon ile saç boyasını akıtmak için limon suyu ile saçınız durulanıyor ve yarım saat kadar bir süre bekletiliyor. Bekleme işi bittikten sonra tekrar saçlar suyla durulanıyor.

Beyaz Sabun İle Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Saç boyası silici özelliği bulunan beyaz sabun siyah saçı bile başarılı bir şekilde akıttığı söyleniliyor. Oldukça arındırıcı bir savun olduğu için rahatlıkla saçınıza sürülebiliyor.

Sabunun kurutucu özelliği de göz önünde bulundurulacağı için her seferinde saç kremi ile saçınızı kremleyip yumuşak kalması sağlanıyor. Sabunlu saçınızı yeterince köpürtüp bir müddet bekletilip ardından durulamak yeterli oluyor.

Karbonat İle Saç Boyası Akıtma Yöntemi

Karbonat saçlar için gerçekten gerektiğinde çok işe yarayan bir yöntem olup karşımıza her problemde çıkıyor. Ancak her problem için de farklı uyarlama metotları oluyor. Karbonatla saç boyasını akıtmak için kullandığınız şampuan içerisine üç çay kaşığı karbonat ekleyerek, on beş dakika kadar bir süre bekletip durulama işlemine hazır hale gelerek durulanıyor.

Saçtaki boya nasıl akıtılır konusu hakkında derlenen bu yöntemleri deneyerek iyi bir çözüme ulaşma imkanı buluyor ve hiç bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git