Resimleri Toplu olarak Boyutlanırma, Logo veya Yazı Ekleme Programı

Resimleri Toplu olarak Boyutlanırma, Logo veya Yazı Ekleme Programı
22 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.675 kez okundu.

Telefon ve fotoğraf makinalarından çektiğini resimleri oldukça büyüktür. Bunları web sayfalarınıza bu şekilde yükleme çalıştığınızda hem host alanınızı dolduracak ve bu resimleri görmek isteyenler için  4 – 5 dakikalık bir zaman kaybı olacaktır. Özellikle son dönemlerde toplu olarak resimlerin boyutlarını küçültme veya büyütme yanı sıra sizin resimlerinizi sizden başkasının kullanmasını istemiyorsanız, logo veya yazı şekilde bir imza ekleyebiliyorsunuz. Programının kurulumu ve kullanımı oldukça kolay. Sizler için program linkini ve nasıl kullanmanız gerektiğini resimli bir şekilde alt kısımda belirtiyorum.

Öncelikle FS Resizer Setup programını indirerek bilgisayarınıza basit bir şekilde kurulumunu yapıyorsunuz.

Alt kısımda yer alan sarı ok ile belirtilmiş kısımdan resimleri seçerek, Add All —> kısmına basıyoruz. Bunun devamında Sağ alt köşede yer alan kısımdan sonra Advanced Options kısmına basıyoruz.

toplu-resim-boyut-logo-2-580x344

Üst kısımda yer alan sıralamadan sonra alt kısımda yer alan sarı ile işaretlenmiş kısmı tıklıyoruz ve Rezise seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediyoruz. Bunun devamında sağ kısımdaki sarı alanda logomuzun yolunu seçiyoruz. Onun tam yanında yer alan Text kısmından resimlerin üzerine yazı yazabiliyoruz. Alt kısımdaki resimde tüm resimlerin boyutunu ayarlamanız mümkün.

toplu-resim-boyut-logo-3-580x300

Tüm işlemler bittikten sonra, Output Folder kısmından resimlerin kayıt edileceği yeri seçiyor ve Convert düğmesine basarak işlemi başlatıyoruz.

toplu-resim-boyut-logo-4-580x341

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git