Regaib Kandili namazı nasıl kılınır

Regaib Kandili namazı nasıl kılınır
30 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 2.107 kez okundu.

Regaip kandili namazı nasıl kılır,Regaip kandili namazı kaç rekattır ?

Müslüman alemi için oldukça güzel ve anlamı bir gün olan regaib kandili, üç ayların habercisi olarak bilinmektedir. 7 Nisan 2016 Perşembe gününe denk gelen bugünü dua ve sevaplar ile geçirmek önemlidir. Regaib kandili gecesinde kılınacak olan namazın kaç rekat ve nasıl kılınabileceği hakkında doğru ve güvenilir bilgi arıyorsanız, sayfamızdan ayrıntıları ile bu konu hakkında bilgiler alt kısımda verilmiştir.

REGAİB KANDİLİ NAMAZI

Bu gecede kılınacak namaz 12 rek’attir.

Bu namazın kılınışı şöyledir:

Her rek’atta fatihadan sonra üç kadir suresi ile 12 adette ihlas suresi okunur. Her iki rek’atta bir selam verilerek 12 rek’at tamamlanır. On ikinci rek’at kılınıp selam verildikten sonra yerinden kalkmadan yetmiş kere ‘ Allahumme salli ala Muhammedinin nebiyyil ummiyyi ve ala alihi’ denilir. Sonra secdeye varılır. Secdede yetmiş kere ‘ subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi’ denir.

Sonra secdeden kalkılarak ettahiyyatta oturulur. Ve yetmiş kere ‘Rabbiğfir ve erham ve tecavez ta’lemü’ dedikten sonra tekrar secde edilir. Secdede yetmiş kere ‘ subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi’ dedikten sonra, isteklerimizi alemlerin Rabbine arz edilir. ( İhya ulumuddin, Bedir yayınları, 1974, c:1, s:555)

Regâib namazını cemaatle kılmak bid’attir. Zaten terâvihten başka hiçbir nâfile namaz cemaatle kılınmaz.

Nihat Hatipoğlu hocamız tarafından okunan Regaip Kandili Duası için : REGAİP KANDİLİ DUASI kısmına bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git