Rahat bir uyku için yapmanız gerekenler

Cumartesi, 11 Mayıs 2013, 12:33 | Sağlık | 2 Yorum | Read 1885 Times
by admin

uyku

Uykusuzluk problemlerinizi nefes alışlarınız ve bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek düzene sokmak mümkün, Uykusuzluk probleminizin başında gece geç saatlere kadar bilgisayar ve televizyon başında kalmalarınız ve yetersiz uyumanız sonuçu sabah uyanmakta güçlük çekebiliyorsanız,size farklı tavsiyeler ile uyku sorununu çözmenizde yardımcı olacağım.

  • Yorgun olduğunuz eminmisiniz ?

Daha fazla enerji harcayan kişi daha çabuk yorulduğundan, vucut bunu daha fazla ön plana çıkaracaktır.Normal olarak oturduğunuz taktirde yorgunluğunuz ancak gece geç saatlerde ortaya çıkar. Düzenli olarak yaptığınız egzersizler, endişeyi ve depresyonu önler ve uyumanıza yardımcı olur.Yüzmek ve aşırı enerji gerektiren bisiklete binmek yorgunluğunuzu daha fazla ortaya çıkaracağınızdan, günün hangi saatinde uyumanız gerektiğini belirleyebilirsiniz.

  • Uyuduğunuz Ortam Nasıl ?

En ufak bir sese bile uyanabiliyorsanız, uyku ortamının sessiz ve huzurlu olması uykunuzu daha fazla almanıza güne enerjili bir şekilde başlamanızda size yardımcı olacaktır. Güneş ışınlarının odanıza girmesini engelleyerek karanlık ve sakin bir ortam yaratabilirsiniz.

  • Düşüncelerinizi Silin !

Sıkıntılarınız veya telaşlarınızmı var, devamlı düşündüğünüz taktirde uykuya dalma süreniz daha fazla olacağı için uyku düzeniniz tam anlamı ile oturmamaktadır.

  • Erkenden Kalkmaya hazırmısınız ?

Hergün sabah’ın belirli bir saatinde kalkmak yerine, saatinizi 30 dakika daha geriye kurarak erken kalkabilirsiniz, Uzmanların yaptığı araştırmaya göre erken kalkmak uyku düzensizliğini ortadan kaldırmak için yardımcı oluyor.

  • Uyumaya gitmeden almamanız gereken şeyler ?

Aşırı derece yağlı yiyeceklerden uzak durun, veya yemek yedikten sonra hemen yatağa girmeyin, aşırı yağlı yiyecekler uyku durumu yarattığından kalp krizi veya gece uykudan kasma reflü belirtisi olan mideden ağıza yemek gelmesi gibi durumlar uyku düzeninizi bozabilir. Ayrıca kafein veya aşırı derece demli çay uykunuzun gelmesini engellediğinden bir süre bu içeçeklere ara vermeniz sizin faydanıza olacaktır.

Bütün bu şartları uyguladıktan sonra, vücudunuz için önemli olan rahatlama ve egzersiz hareketleri ile kaslarınızı yumuşatarak yorgunluğunuzun artmasına ve uykunuzun daha çabuk gelmesine yardımcı olun. Aşırı derecede yorgun insanlar yatağa başlarını koyar,koymaz uyudukları yorgunlukların derecesini ve önemini ortaya çıkarmaktadır. Uyku düzensizliğini nasıl çözebilirim diyenler için hazırladığımım makaleyi uygulayabilirsiniz.

Laboratuvar cihazları toner dolumu termal otel fiyatları
DMCA.com