Pleksiglas (PMMA) akrilik korkuluk hangi alanlarda kullanılır ?

Pleksiglas (PMMA) akrilik korkuluk hangi alanlarda kullanılır ?
19 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.047 kez okundu.

Ekstrüzyon hammadde ile bir polimer ,gibi ışık geçirgenliği olan petrolden üretilmiş birbirine bağlanmış birçok moleküle veya parçalardan oluşan oldukça mukavemetli camdan daha parlak bir malzemedir.Akrilikler onlarda hatta yüzlerce molekülün oluşmasından  daha da önemlisi, bir polimer, bileşen kısımlarından tamamen farklı özelliklere sahip ısıya duyarlı  bir malzemedir. Polimerizasyon işlemi olarak piyasada boncuk  gibi plastiği eriterek genleşme noktasında sıcaklık derecesi iyi ayarlanmalıdır.Bu  süreçde,cam opak renklerde kalıpla işlenmiş bir korkuluk için metal üzerine montaj yapılacak olduğunda  diğer aksesuar parçası olarak bilinen fakat  ancak görünüşleri sıvı ile temas edildiğinde tamamen farklı olan bir pleksi levha lazer kesimli yapıştırıcılar ile yeniden birleştirilirler.

Molekülleri ile ayrışım yapan pak berraklık sunan her türlü ortamda sorunsuzca kullanılan pleksiglas dış mekanların doğal polimerin selülozuna dayanmaktadır.Bu özellikleri genelde, uçakların ön camları, araba farı ve dekorasyon levha  tabelaları gibi birçok uygulama da kullanılmak için idealdir. En önemlisi olan ekstrüzyon yuvarlak içi dolu çubuk , PMMA akrilik plastiğin yüzlerce çift izolasyonlu istenirse hava kabarcıklı yada şeffaf oluşundan kaynaklı  uzunlukları 6000 mm e kadar olan dış çapı İstenilen forma göre cnc tezgahlarda özenle işlenip daha sonrasında yüzey işlemi için polisaj a giderek kristal görünüme kavuşur. Firma olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından takip ederek en iyi pleksi korkuluk ürünlerini sunmayı hedeflerken her konuda sizlere yardımcı oluyoruz. Tüm plastikler de olduğu gibi dikme, birçok anlam taşıyan polimerin kısaltılmışı olan yunanca alfabesine göre uyarlanmış ilk 3 kelimesi pol sözcüklerinden ve bir bölüm için ne anlamına gelen mero’dan gelir. Ekstrüder akrilik çubuk üretiminde kullanılan kalıp ile alakalı tüm çeşitlerini özellikle kare ve dikdörtgen formlarda dekorasyon amaçlı reklam sektöründe tabela imalatı buna benzer merdiven başlarında dikme ve topuz gibi elementleri üretim ve ambalajlama  aşamasında Avrupa standartlarına uygun olarak üstün kalite çizgimizi sağlayan birçok denetim le beraber sizlere daha iyi hizmet vermek için gerçekleştiriyoruz.

Uygulanacak olan alana göre farklı model ve özellikleri içerisinde barındıran dekorasyon ürünleri, en sık ev dekorasyonu yapmak isteyenlerin tercih ettiği ürün grubu arasında bulunmaktadır. İstanbul’un en gözde mekanlarının konseptinin yenilenmesi ve özelliştirilmesi konusunda kalitesi hizmet alacağınız http://www.pleksi-kupeste.com/ adresinden ürün grubu hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git