Photoshopta Resimleri Elips Şeklinde Yapmak

Photoshopta Resimleri Elips Şeklinde Yapmak
9 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.437 kez okundu.

Photohsop programında resimlerinize farklı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, resim kenarlarını oval veya kenar bir şekilde yapmanız mümkün, farklı sitelerde görmeye alıştığımız elips şekline sahip resimlerin nasıl yapıldığı hakkında fikriniz yoksa, sayfamızdan teknoloji alanında oldukça başarılı olan Photoshop programının farklı özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Photoshopta Resimleri Elips Şeklinde nasıl Yapabilirim.

resim1
Öncelikle resminizi yükledikten sonra Klavyenizin “M” tuşuna basarak Rectanguler marquee aracını seçiniz ve resimin üstünde bir seçili alan yapın örnek yukarda gösterilmiştir.

. Daha sonra yukarıdaki select menüsünden “Modify” e girin “Smoth” a girin önünüze gelen menüde

resim2

Smoth Seçeneğini ekledikten sonra , resmin büyüklüğüne göre herhangi bir değer veriyorsunuz genelde, 15 -20 gibi bir sayı girdiğinizde resim elips şekle geldikten sonra aşağıdaki resimde örnek olarak verdim.

resim2

daha sonra ctrl – c tuşuna bastıktan sonra resminizi keserek ctrl + n tuşunda açacağınız sayfada ctrl + v tuşları ile kopyalarak kullanabilirsiniz.

Photoshop’da Elisp veya farklı şekillerde resim nasıl değiştirilir, sorularınızın Çevaplarını sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git