Mysql administrator kullanımı

Mysql administrator kullanımı
3 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 2.344 kez okundu.

Oldukça fazla yedeği bulunan bir Mysql dosyasını phpMyAdmin kısmından içeri aktar demenize rağmen dosyalarınız eksik olarak yüklenecektir. Çünkü bunun nedeni phpMyAdmin kısmından içerği aktaracağınız dosya boyutu sınırlıdır. Mysql yedeklerinizi Mysql administrator programı ile nasıl yükleyeceğinize gelince, öncelikle internetten bu programı indiriyoruz ve devamında alt kısımdaki resimlerdeki gibi bilgilerimizi giriyoruz. Resimli bir şekilde alt kısımı inceleyebilirsiniz.

mysql-yukleme

Sunucu bilgilerinizi girdikten sonra, bilgileriniz doğru ise alt kısımdaki gibi bir alan açılacaktır. O kısımdan Restore seçeneğine tıklayın ve bunun sonrasında en altta yer alan Open Backup File seçeneği ile Mysql yedeğinizin yolunu gösterin.

mysql-yukleme1

Yukarıda yer alan işlemler sonrası alt kısımda yer alan bi ekran gelecektir. Burda dikkat etmeniz gereken nokta. Open Backup File seçeneini seçtikten sonra target Schema kısmından Another Schema’yı seçmek ve yan kısmından Mysql ismini belirtmeniz gerekir. Options kısmındaki alanlarda resimdeki gibi işaretli olmalıdır. Daha sonrasında Start Restore yaparak Mysql yedeklerinizin aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

mysql-yukleme2

Msyql yedek nasıl yüklenir, Program ile mysql yükleme !

Arkadaşlar wordpress sitelerde herhangi bir kurulum yapmadan öncelikle Mysql aktarımını yapın, eklentileri kendiniz manuel olarak ftp ye atarsanız, Mysql aktarımında sorunlar çıkacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git