Mucizeler diyeti ile zayıflama

Mucizeler diyeti ile zayıflama
22 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.238 kez okundu.

kalcalari-eriten-mucize-diyet-ile-zayiflama

Kilolu olan herkesin yaz yaklaştıkça derdi büyür de büyür. Çünkü kışın giyilen o kalın mantoların, montların, kabanların rafa kalkma vakti gelmişte kapıya dayanmıştır bile. İşte tazm vakti geldi bu tutuşmanın. Mayıs ayı geldi de geçmekte neredeyse. Yaza daha zayıf, sağlıklı bir vücutla girmek için son zamanlar artık. Herkesin aklında ne yapsam da şu 10 kiloyu çabucak versem fikri var. Sanki 1 ayda alınmış gibi herkes 1 ayda 10 kiloyu verip çabucak kurtulmak ister. Ama unutulan bir konu var. Kimse 10 kiloyu bir ayda almadı doğal olarak sağlıklı yollardan ve yağdan kilo vermek şartıyla kimse 1 ayda 10 kilo veremez. Verdim diyenlere aldanmayın gidenin çoğu kas ya da su olabilir. Bu da sağlıklı kilo verme sürecinde kesinlikle istenilen bir durum değildir. Kaslarınız azaldıkça vücut sıkılığını kaybeder ve ilerleyen yaşlarda daha ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca vücutta ne kadar çok kas varsa o kadar çok enerji harcarsınız. Doğal olarak kilo almak zorlaşırken vermek kolaylaşır.

Kimse çabucak kurtulayım da nasıl olursa olsun demeden sağlıklı yöntemlerden şaşmasın bu son aylarda. Hiçbir şey sağlığınızdan daha önemli değil kesinlikle. Sağlıklı bir yaşlılık için bile gençlik yıllarımızı çok iyi değerlendirmeli ve sağlıklı yöntemlerle sağlıklı kilomuza inmeye çalışmalıyız. Sadece görsellik endişesi ile kilo vermeye çabalamak da insan psikolojisini oldukça etkilemektedir. Uzun vadede vereceğiniz kiloların geri gelmeyeceğini bilmek bile aslında motivasyon kaynağı olabilir. Siz siz olun çocuğunuzla ailenizle geçireceğiniz sağlıklı yılları sadece zayıf gözükme yolunda harcamayın.

Uzmanlar günde en fazla 150 gr yağ eriyebileceğini söylüyor. Bunu da aklınızda çıkarmamanız dileğiyle. Zayıf ve sağlıklı bir hayat dileği ile.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git