Mideye kelepçe taktırmak zararlı mı

Mideye kelepçe taktırmak zararlı mı
23 Mart 2014 tarihinde eklendi, 7.627 kez okundu.

Aşırı kilolarından ve iştah sorunlarından kurtulmak isteyenlerin son zamanlarda Mide kısmına kelepçe taktırmak yöntemi ile daha az besin tüketerek fazla kilolarından kurtulmak istemeleri sonraları Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar ile mideye kelepçe taktırmanın zararlımı olduğu konusunda araştırmalarımızda sona varmış bulunuyoruz. Mide küçültme ve Kelepçe taktırma ameliyatlarının hepsinin başarılı bir şekilde yapılması mümkün olmazken, ölümlerinde ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. Aslında ameliyatı gerçekleştiren doktorların bu konuda tecrübeli olması ölüm oranlarını % 1 lere kadar düşürürken, zayıflamak isteyenlerin ölüm korkusu konusunda nelere dikkat etmeleri alt kısımlarda yer almaktadır. Sosyal güvenlik kurumunun hiçbir şekilde Mideye kelepçe taktırma fiyatlarını ödememeleri sonrası obezite ile mücadele edenlerin en az 10 – 15 bin tl gibi bir ücret ödemek zorunda olmaları bu ameliyatı olmak isteyenlerin vazgeçmelerine neden olabiliyor.

mide-kelepcesi

Mideye kelepçe taktırmak zararlı mı

Hastanın ameliyat sonrası verilen kurallara uymaması ile şişmanlama durumu ortaya çıkıyor ve mide kelepçesinin bir önemi kalmıyor. Zaten ameliyata girerken aileleri ile helalleşenlerde bu ameliyatın riskli olduğunu konusunda emin olduklarını gösteriyor. 2007 yılında askerlik dönemimde 130 kilo olan bir kişinin askere gelebilmek için mide kelepçesi taktırması sonrası, tespitlerim ile kişinin dudak başta diğer bölümlerinde sarklamaların olduğunu görmem kaçınılmaz oldu. Her yemeği tüketemediği için vücut halsiz ve bitkin kalıyordu. Bu arkadaş bayılma ve halsizlik ile revirde tedavi bile gördü.

Kişinin boy ve kilosuna göre yapılan ameliyatlarda kişinin sağlık durumuda göz önünde bulundurulmalıdır. Bana kalırsa bu ameliyatların zararı büyüktür. Kişi psikolojik olarak çökmesinin yanı sıra birden verilen kilolar vücut direncini kıracaktır ve hastalıklara devetiye çıkaraktır.

Mideme kelepçe taktırmak istiyorum fiyatları ne kadardır, Mide kelepçesi zararlımı öldürürmü gibi sorularınızın yanı sıra bu yöntem ile ölen hastalarda bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git