KYK Kredi Burs Onay İşlemleri Yapılması Gerekenler

KYK Kredi Burs Onay İşlemleri Yapılması Gerekenler
18 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 3.903 kez okundu.

KYK Öğrenim kredisi ya da KYK burs almaya hak kazanan üniversite öğrencileri 17 Aralık 2013 Salı günü itibari ile onaylama işlemlerini yapabilirler. Kredi yurtlar kurumu sitesinden burs veya kredi onay işlemlerinizin nasıl yapılacağı hakkında bilginiz yoksa sayfamızdan konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

KYK Burs başvuruları sonuçlandı. Sonuçlara kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Burs ve kredi almaya hak kazanan adayların yapmaları gereken işlemler madde halinde aşağıda belirtilmiştir.

kyk-basvuru-onaylama

E-devlet sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden 17 Aralık itibari ile giriş şifre bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra burs ve kredilerini gerekli menülerden onaylamaları gerekmektedir.

Bahsi geçen e- devlet şifresini 18 yaşını tamamlamış adaylar ptt şubelerinden edinebilirler.
Ancak hak kazanılan burs veya krediyi almayı arzu etmeyen öğrenciler yukarıdaki belirtilen onaylama işlemini gerçekleştirmemeliler. Eğer bu işlemi gerçekleştirmişler ise süre dolmadan sistemden iptal etmeliler. İptal etme süresini geçiren öğrenciler hak kazandıkları burs veya krediyi almayı arzu etmediklerini anlatan dilekçe yazıp, ” söğütözü mahallesi 2176 sokak No:25  06520   Çankaya-Ankara”  adresine acilen iletmeliler.
18 yaşına girmemiş adaylar ise aileleri veya kanuni vasileri ile beraber taahhütnamelerini en yakın KYK kurumuna giderek iletmelidir.
Ancak şuda belirtilmelidir ki öğrenciler tahattütnamelerini onaylasalar da burs ve kredi almaya kesin hak kazanmaz. Öğrencilerin bu süre içinde bireysel bilgilerinde değişme meydana gelmiş ise Kyk kurumuna bildirilmelidir.
Burs ve kredi almaya hak kazanmış ve taahhütnamelerini onaylamış öğrenciler ödemelerini hangi T.C. Ziraat bankası şubesinden alabileceğini www.kyk.gov.tr resmi web adresinden sorgulatabilirler.
KYK Kredi Burs Onay işlemini e-devlet sitesinden nasıl yapabilirim. 18 yaşının doldurmadım kyk devlet şifresini nasıl alabilirim ?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git