Köpek Mama Tercihi ve Mama Türleri

Köpek Mama Tercihi ve  Mama Türleri
22 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 2.247 kez okundu.

Köpekler, evcil hayvanlar arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Bu yönüyle bir arkadaş, bir dost, bir yoldaştırlar. Aynı zamanda onların bütün sorumlulukları da sahiplerindedir. Sahipleri onların sağlık ihtiyaçlarını, temizlik ihtiyaçlarını, beslenme ihtiyaçlarını yerine getirmekle, takip etmekle mesuldür. Beslenme ihtiyaçları için tercih edilen köpek mama türleri çok çeşitli seçeneklerde mevcuttur. Yavru, yetişkin, yaşlı köpeklere uygun, onların beslenme ihtiyacına göre mamalar üretilmektedir. Ayrıca fazla kilolu köpekler için light köpek mamaları, ırklara özel köpek mamaları da mevcuttur. Tahıllı, tahılsız, pirinçli, sığır etli, kuzu etli, tavuklu, hindili, alabalıklı, somonlu köpek mama çeşitleri vardır. Birçok marka ve ürün arasında köpeğiniz için en uygun ürünü seçebilir, onun sağlıklı biçimde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Köpek Kıyafeti Türleri ve Kullanım Amaçları

Köpeklerin doğal tüyleri vücutlarını kaplasa da kıyafet de tercih edilir. Köpek kıyafeti sayesinde köpekleriniz daha şık ve zarif bir görüntüye kavuşurlar. Soğuğa ve yağmura karşı yağmurlukları ve paltoları sayesinde korunurlar. Köpek kıyafeti tercihinde yumuşak, özel tasarım ürünler tercih edilir. Bunlar hem köpeğinizin vücudunu sağlıklı biçimde sararken hem de onların hareket kabiliyetini kısıtlamamalıdır. Kayışlarının bağlanmasına elverişli olmalı, kolay giydirilip çıkartılabilir olmalı. Bu aşamada köpeğinizi huylandırmamalıdır. Birçok farklı köpek kıyafeti arasında öne çıkanlar şunlardır:

  • Köpek patikleri,
  • Köpek yağmurlukları,
  • Köpek elbiseleri,
  • Köpek yürüyüş botları,
  • Köpek paltoları,
  • Köpek kazakları,
  • Köpek penyeleri.

Köpek Kafesi Ürünleri ve Özellikleri

Köpek kafesi ürünleri köpeklerinizin barınma ihtiyacına yönelik materyallerdir. Her boyutta ve renkte seçenekler mevcuttur. Ayrıca köpek kafesi ürünleri çeşitli hammaddelerden de imal edilmektedir. Özellikle bahçelerde kullanılacak kafesler, ham ahşaptan imal edilir. Genel olarak üzeri açılıp kapanır özelliktedir. Bu sayede kolay temizlenir, düzenlenir. Yağmura, rüzgâra, soğuğa karşı dayanıklıdır. Bu sayede köpekleriniz için dört mevsim uygun koruma ve barınma olanağı sunar. Zemini halıfleks yapıdadır ve kolayca çıkarılarak temizlenebilir. Plastik kaplı ayaklar sayesinde kafesler yerden yükseltilir ve bu sayede nemden etkilenerek çürümesinin önüne geçilir. Plastik kafesler de aynı şekilde gerek açık alanlarda gerekse iç mekânlarda kullanılabilir. Hatta araçlarda seyahat esnasında kullanımı da mevcuttur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git