Kızılcahamam Gezilecek Yerler

Kızılcahamam Gezilecek Yerler
22 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 2.040 kez okundu.

Tarihi yapısı ile birçok uygarlığa ev sahipliği etmiş olan Ankara’nın ilçesi kızılcahamam termal suları ve temiz havası ile her yıl olduğu gibi birçok turistin ziyaret ettiği yerler arasında yer alıyor. Ankara şehir merkezine 45 dakikalık mesafede yer alan kızılcahamam’da sevdiklerinizde güzel bir gün geçirebilirsiniz. Tarihi güzellikleri yanı sıra tarihi eserleri bozulmadan günümüze kadar gelen kızılcahamam ilçesinde gezilecek yerler konusunda pek bir bilgiye sahip değilseniz, sayfamızdan gezebileceğiniz yerlerin konumu ve görselleri hakkında ayrıntılara ulaşabişirsiniz. Şehir merkezi oldukça küçük olan kızılcahamam’da yürüyerek çevreyi tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Özellikle piknikçilerin hafta sonları uğrak yerleri arasında yer alan soğuk su parkıda vazgeçilmez yerler arasında yer alıyor.

kizilcahamam1

1900’lü yılların balında inşaatı tamamlanan Hacı Ali Camini,Yukarı Kilise köyü camisini ve Çeltikli beldesi eski camiyi ziyaret ederek tarihi yapıları yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Son yıllarda artan termal otellerin yer altı kaynağını en iyi şekilde sizlere sunma arayışı, odalarda bulunan küvetlere kadar termal suyun çıkmasında etkili olmuştur.

Kızılcahamam’da Gezilecek Yerler Neresidir ?

  • Eski ve Sey Hamamı
  • Kırmızı Ebe Türbesi
  • Oruç Gazi Sultan Türbesi
  • Abdül Cemil Türbesi
  • Gelin Kayası
  • Başköy Kalesi
  • Ağsar Kalesi
  • Kız Kalesi
  • Soğuksu Milli Parkı

Her mevsim farklı güzellikleri ile merak edilen yerler arasında yer alan kızılcahamam ilçesinde önceki yıllarda gerçekleştirdiğim yaz tatilinde 4 yıldıza sahip olan başak termalde konaklamam ve gezilecek yerlere rahat bir şekilde ulaşmamda kızılcahamam’a ilk kez gidecek olanlara bilgi vermek konusunda blogumda yazı yazmamda etkili oldu. Sabahın erken saatlerinde kalkarak temiz havayı çiğerlerinize çekmenizin yanı sıra farklı açık menüsü ile eşsiz manzara karşısında kahvaltınızı yapabilirsiniz. Birçok hastalığa iyi geldiği belirtilen termal suyun uzman hekimler tarafından da önerilmesi kızılcahamam’ın son zamanlarda daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesinde etkili olmuştur.

Otel içerisinde zaman geçirebileceğiniz spor salonları,oyun alanları ve terası sayesinde doğanın muhteşem görünüşünü her saat görebilirsiniz. Sizlere tavsiyem kızılcahamam’da birkaç gün kalmayı düşünüyorsanız en iyi otel konseptine sahip kızılcahamam termal oteli başak termali ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git