Kayseride Trafik Kazası 21 Ölü

Kayseride Trafik Kazası 21 Ölü
23 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.404 kez okundu.

Kayseri’ nin Pınarbaşı İlçesi’nin Olukkaya Mevkii’nde İstanbul’dan Muş’a giden bir yolcu otobüsü devrildi. Kazada 13’ü erkek, 7’si kadın, biri çocuk 21 kişi öldü. Feci kazada 7’i ağır 29 kişi yaralandı. Kazanın gerçekleştiği yolda tuzlama çalışmaları 30 dakika öncesinden yapılmıştır. Yolcuların emniyet kemeri takmamalarıda can kaybını arttırmıştır. Otobüs firması yaptığı açıklama ile olay yerine ambulansların geç geldiğini ve bu nedenle çoğu kişinin donarak hayatını kaybettiğini iddaa etmiştir.

kayseri-kaza

Yeşil Muşovası firmasına ait otobüsü kullanan şöför Ertuğrul Karasu, Olukkaya Mevkiine geldiğinde yönetimindeki 34 DG 5950 plakalı otobüsü, direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu önce karşı şeride geçti. Otobüs daha sonra takla atarak, şarampole yuvarlandı.

Kayseride Trafik Kazasında ölenler kimler ?

9’nun Ömer Abanoz (20), Nevzat Cemiloğlu (39), Mervan Karaman (19),Tekin Karasu, Uğur Gökhan Akdeniz, Hüseyin Çıplak, Naim Demir, Mikail Yeler, İzzet Karahan ile 9 yaşlarındaki bir erkek çocuğu olduğu saptandı. Cesetler, otopsi için Pınarbaşı Devlet hastanesine kaldırıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git