İstanbul ve Ankara’da Ulaşım Ne Zamana Kadar Ücretsiz

İstanbul ve Ankara’da Ulaşım Ne Zamana Kadar Ücretsiz
19 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 649 kez okundu.

15 Temmuz gerçekleşen darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı halkı meydanlara çağırmış ve demokrasiye sahip çıkmasını istemişti. Devletin bütünlüğünü bozmak için Orduda yer alan gülen cematine bağlı vatan hainlerinin planlarının öğrenilmiş olması ve 16 Temmuz sabahı gerçekleşecek operasyon nedeniyle darbenin daha erken saatlerde gerçeklemiş olması, özellikle durumundan haberi olmayan birçok askerin linç edilmesine ve masum vatandaş ve emniyet mensubu kişilerin ölmesi ile sonuçlanmıştır. Hepimizin bildiği gibi darbecilerin temel hedefi Türkiye Cumhuriyeti’ni baskı altında kontrol etmek ve iç savaşa sürüklemek istiyorlardı. Halkın Vatana bağlılığı darbe girişiminin engellenmesinde etkili oldu. Gece saatlerinde başta Emniyet müdürlüğü olmak üzere, TBMM ve Gölbaşı Özel Harekata atılan bomba ve mermiler ile birçok kişi şehir olurken, Halkın meydanlardan ayrılmaması ve bastırılan darbenin farklı planlarının ortaya çıkarak işlememesi için Başbakan ve Cumhurbaşkanı tarafından yinelenmiştir.

Bu süreçte başta Telefon Operatörleri olan ; Vodafone‎,Türkcell,Türk Telekom bünyesinde yer alan müşterilerine 150 dakika konuşma ve 250 MB internet ücretsiz olarak tanımlanmıştır. Darbenin engellemesinde büyük başarı Polis ve Halkın elbirliği ile darbecilere karşı verdiği mücadele süresinde sabahlara kadar Türkiye’nin birçok bölgesinde toplanan vatandaşlar ellerinde Türk Bayrağı ile vatanının bütünlüğünün yıkılmaz olduğu birkez daha ortaya koymuştur.

İstanbul ve Ankara’da Ulaşım Ne Zamana Kadar Ücretsiz

Halkın desteğini tam anlamıyla verebilmesi için İstanbul ve Ankara’da toplu taşıma araçları ücretsiz oldu. Özellikle istanbulda Vapurların’da ücretsiz olması nedeniyle halkın ilgisi oldukça fazla

İlk olarak 15 Temmuz 2016 cuma darbe gecesi itibari ile istanbulda başlayan ve devamında farklı illerde gerçekleşen ücretsiz toplu taşıma istanbul’da 20 Temmuz 2016 Saat : 24:00’a kadar sürecek.

Ankara’da Ücretsiz taşıma 25 Temmuz 2016 Pazartesi sabahına kadar ücretsiz olarak devam edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git