İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın neden görevden alındı

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın neden görevden alındı
19 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.582 kez okundu.

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun 3. gününde tanınmış isimlerden biri Olan, istanbul Emniyet müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı.

Bakan çoçuklarının gözaltına alınmasında Emniyet müdürünün haberi olmadığı ileri sürüldü. Son zamanlarda çıkan rüşvet ve yolsuzluk üzerine birden fazla polis, savcı ve son olarak Emniyet müdürünün görevden alınması, devletin yolsuzluğun üzerini kapatmaya çalıştığının bir göstergesi olabileceği yönündeki düşünceleri güçlendirdi.

Hüseyin Çapkın’ın neden görevden alındığına dair bir açıklama yapılmazken, yeni bilgiler ile sayfamızdan sizleri bilgilendireceğiz.

huseyin-capkin-gorevden-alindi

KARABULUT CİNAYETİNİ ÇÖZMÜŞTÜ

Hüseyin Çapkın, İstanbul Emniyet Müdürü olduktan hemen sonra Münevver Karabulut cinayetinin uzun süredir aranan zanlısı Cem Garipoğlu’nun yakalanmasıyla kamuoyunun takdirini kazanmıştı.

ÇAPKIN’DAN İLK AÇIKLAMA

Hüseyin Çapkın, görevden alındıktan sonra ilk açıklamasını yaptı. Çapkın, ‘Ben devlet memuruyum. 4 buçuk yıl şerefimle hizmet verdim burada. Şimdi merkeze gitmem istendi. Hayırlı olsun” diye konuştu.

YERİNE DÜŞÜNÜLEN İSİM

Çapkın’dan boşalan koltuğa, kimin geçeceği merak konusu olurken, İçişleri Bakanlığı kulislerinde, Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay’ın ismi ön plana çıkıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git