İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir

İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir
16 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.310 kez okundu.

Aşırı kilolarınızın belkide en büyük sorumlusu gün boyunca tükettiğiniz fazla yiyeceklerdir.Sabah ve Öğle yemeklerinizin size yeterli gelmemesi sonucu doymayarak daha fazla yiyecek tüketiyorsanız. İştah kesen yiyecekler listesi ile açıktığınız taktirde kilo yapmayacak besin ve içeçekleri tüketerek fazla kilo sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için boy ve kilo orantıları birbirine eşit olması gerekir. Örnek vermek gerekirse 172 cm olan birinin ideal kilosu 74 kilo olmalıdır. Fazlası hem sağlık, hemde çeşitli aktiviteler için zararlıdır. Uzman diyetisyenlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda iştah kesen yiyecekler ile zayıflamak mümkün bir hale gelmiştir.

İştah-Kesen-Yiyecekler

İştah açan yiyeceklerden tamamen kurtularak, iştah kesen yiyecekleri tüketmeniz ile daha hızlı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Son zamanlarda artan doymuş yağ ve hazır yiyeceklerin daha fazla kiloya neden oldukları kanıtlanmıştır.

İştah Kesen Yiyecekler Nelerdir

Yumurta : Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezleri arasında yer alan yumurta haşlanıp 2 adet tüketildiği taktirde uzun süre sizi tok tutacaktır. Reflü hastalarında şişlik yapacağından dolayı 1 adet tüketilmesi daha mantıklı olacaktır.

Yeşil Çay : Metabolizmayı hızlandıran yeşil çay antioksidan maddesi ile vücudumuzu zehirlerden arındırma özelliğine sahiptir. Yemek aralarında içildiği taktirde midede rahatlama ve şişkinliği alma konusunda da etkisi büyük olan yeşil çayı günde 1 – 2 fincan tüketmenizin sizlere faydası kesinlikle olacaktır.

Yulaf ezmesi : Diyet uzmanları tarafından da önerilen Yulaf düşük kaloridir. Kurutulmuş meyveler ile karıştırıldığında sabah kahvaltında tüketilen yulafın uzun süre tok tuttuğu kanıtlanmıştır.

Yoğurt : Sofralarımızın en çok yenilen protein besin kaynakları arasında yoğurtun önemi oldukça yüksektir.Yüksek kalsiyuma sahip olan yoğurt zayıflama ve tok tutma konusunda yardımcı bir besindir. Ara öğünlerde yemenin faydası büyüktür.

Sirke : Kilosuna dikkat edenlerin özellikle salata tüketmesi ile beraber salatanın içerisine katacağınız sirkede bulunan asetik asidin etkisi ile sindirim yavaşlar. Kan şekeri dengeli bir şekilde yükselir ve tokluk hissi daha uzun süre olur.

İştah Kesen Çaylar : Mate çayı, ıhlamur,buruk tattaki çayların şekersiz olarak tüketilmeside iştahı keser.

Leblebi : Reflü hastalarının en büyük sorunu olan mide asidinden kurtulmak için sarı leblebi hem mide asidini ortadan kaldırır, hemde tokluk hissi sağlar.

Lif oranı yüksek olan meyve ve sebzeler uzun süre tokluk hissi sağlar.

Uzmanların yaptığı araştırmalar neticesinde fazla kilolara sahip olanların en büyük sorunu aşırı iştahlı olarak tükettikleri besinlere dikkat etmemeleri ve iştahı kesecek yiyecekler hakkında detaylar yer almaktadır. Aşırı iştahlıyım bundan nasıl kurtulurum gibi sorularınızın cevaplarını sağlık sayfamızdan ayrıntıları ile öğrenebilirsiniz. İş hayatında oturma süresi fazla olanların sindirimleri daha yavaş çalışır ve kilolar ortaya çıkar. Özel olarak hazırladığımız listede Tok tutan yiyecekler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git