İnternetten Hastane Randevusu nasıl alınır

İnternetten Hastane Randevusu nasıl alınır
6 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 3.130 kez okundu.

Teklolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi hastanede beklenen uzun kuyruklarında tarih olmasında etkili oldu. Aşırı hastaları bulunan birçok hasta aylık olarak hasta ravdevularını telefon yolu ile alırken günümüzde Sağlık bakanlığının yaptığı alt sistem sayesinde online olarak internet üzerinden de randevü almanın imkanı var.İnternet üzerinden nasıl randevu alacağınızdan bahsetmek istiyorum.

İnternetten randevu nasıl alınır ?

Birçok kişinin kullandığı arama motorlarına gitmek istediğiniz hastane ismini yazarark sonuna randevu al ibaresini ekleyerek arama motorlarından kolayca hastanenin randevu sistemine ulaşabilirsiniz. Siteye girdikten sonra genelde sağ kısımda bulunan randevu al seçeneğine girdikten sonra sizlerden çeşitli bilgiler isteyecektir, Tc kimlik bunların en başında gelmektedir. Geliş saati ve doktorunuzuda burdan kolayca seçebilirsiniz, zamanında gelmediğiniz randevular iptal edilerek bir sonraki güne aktarılmamaktadır. Acil hastalar için randevu sistemine gerek olmadan hastanenin acil kısmına gidebilirsiniz.

Telefon İle Randevu nasıl alınır ?

  • Sağlık Bakanlığının bir hizmeti olan 182 nolu numarayı arayarak istediğiniz bir hastanede anında randevu alabilirsiniz.

İnternetten randevu alma resimli anlatım

Öncelikle Merkezi Hastane Randevu sistemi linkine tıklıyorsunuz.Sayfaya giriş yaptıktan sonra sağ kısımdaki Kırmızı Buton renginde olan Randevu al segmesine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki bir bölüm gelecektir.

hastane-randevu-alma

Daha önceden bir üyeliğe sahip değilseniz Yukarda gördüğünüz gibi “Yeni Üye” Kısmına tıklayıp yeni üyelik alabilirsiniz.Aşağıdaki resimde de örnek olarak gösterdim.

hastane-randevu-alma1

Sarı (*) ile belirtilmiş olan yerler zorunlu olarak doldurulması gerekmektedir.Şifrelerinizi oluştururken ard arda gelmeyen rakamları tercih edebilirsiniz.Gereksiz yere 2 den fazla randevu alıp, gitmeyenlere yasal işleml uygulanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git