Instagram’a Video Özelliği Geldi

Instagram’a Video Özelliği Geldi
27 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.227 kez okundu.

Facebook’un, Instagram’ı satın alması ile Instagram’a renk geldi diyebiliriz. Artık Insgram sadece resimlerden ibaret bir site olarak akıllara gelmeyecek çünkü Instagram, video desteğine kavuştu…

Instagrama-Video-Gelmis

Instagram, her yerden ücretsiz ve hızlı bir şekilde fotoğraf paylaşımı sağlayan bir siteydi ve kendi alanında büyük başarılar elde edek, Facebook’un satın alması ile de güçlenerek harika bir site haline geldi… Instagram, Facebook ile tanıştıktan sonra hızlı bir şekilde büyüyerek,  100 milyon kullanıcıya ulaşarak rakip tanımaz hale geldi.

Video Özelliği

Instagram video özelliğinde 15 saniyelikte olsa kısa bir video çekim keyfine izin veriyor. Video çekerken ise pek çok seçenek sunuyor denilebilir. İsterseniz kayıt yaparken filtresiz seçeneğini tercih edebilirsiniz isterseniz de 13 seçenek arasından herhangi bir filtre seçeneğini tercih edebilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir şey…

Yeni Instagram’a yani video çekme özelliği bulunan Insgram 4.0’a şimdilik App Store ve Google Play üzerinden ulaşabilirsiniz.Video özelliğininInstagram’ın benliğini bozacağı söyleniyor fakat kullanıcıların birçoğu de bu özelliğin gelmesinden çok memnun.

Instagram Büyüyor!

Facebook, Instagram’ı satın aldıklarında 20 milyon kullanıcıya sahip olduğunu ve Instagram’a çok daha fazla şeyler katarak, 100 milyon kullanıcıya ulaştıklarını da söyledi.

Vine ile Instagram arasındaki savaş sürerken, Facebook’un hashtag’ı Twitter’dan almasının, Instagram’ın Vine benzeri bir video özelliği eklemesi arasında pek bir fark yok diyebiliriz. Instagram’ın da önüne daha fazla şeyler ekleyerek yol kat etmesi ve daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi planlaması, Vine’ı biraz zora sokacaktır. Vine ile Instagram arasındaki savaş nasıl sonuçlanır bilinmez ama iki tarafın kullanıcılarının da bu savaştan kârlı çıkacağı kesin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git