HP LaserJet 1010 Windows 10 Driver Sorunu ?

HP LaserJet 1010 Windows 10 Driver Sorunu ?
24 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 5.234 kez okundu.

Microsoft tarafından geliştirilen Windows 10 işletim sistemi yeni özellikleri ve kullanımı ile Windows 7 ve Windows 8 kullanan kişilere ücretsiz bir şekilde gelen işletim sistemleri arasında en çok indirilenler arasında yer almaktadır. Virüslere, kötü amaçlı yazılımlara ve hatta kimlik avı saldırılarına karşı korunmanıza yardımcı olan ileri düzey güvenlik sunan Windows 10 işletim sistemi yeni bilgisayarlarda kurulu olarak gelmektedir. Özellikle eski tip yazıcı modelleri windows 10 ile uyumlu çalışmadığından doğru driveride internet ortamında bulmanız oldukça zordur. Hızlı baskı kalitesi ve uzun yıllar kullanım imkanı ile HP LaserJet 1010 modelinin windows 10 ile uyumlu çalışmadığı kullanıcılar tarafından belirtilmektedir. Sizlere alternatif bir yöntemle HP LaserJet 1010 modelini yeni işletim sisteminde hangi driveri yükleyerek kullanabileceğiniz resimli olarak anlatmaya çalışacağım.

HP LaserJet 1010 Windows 10 Kulumu ?

Windows’un tüm işletim sistemleri ile uyumlu olan yazıcı driveri Hp LaserJet 3055 PCL5 kurulumdan önce bilgisayarlarda yer alan USB 2.00 giriş kısmına yazıcı usb yolu ile bağlanır. Zaten bilgisayarın sesi açıksa usb takıldığında yeni donanım sesi çıkacaktır.

Daha sonra arama kısmından veya Denetim Masasından Aygıt ve Yazıcılar kısmına tıklıyoruz.

aygit

Daha sonra karşımıza yazıcı ekleyeceğimiz alan çıkıyor ve bilgisayarda takılı olan yazıcılar listeleniyor. Windows işletim sisteminde HP LaserJet 1010 yazıcısı listelenmeyeceği için alt kısımdaki seçeneği seçiyoruz.

windows-10-yeni-yazici-ekleme1-1024x599

İstediğim Yazıcı listelenmiyor” kısmına tıklıyoruz. Karşımıza alt kısımda yer alan resimdeki alan çıkacaktır.

windows-10-yazici-bulma2

“El ile yapılan ayarlarla yerel yazıcı veya ağ yazıcısı ekle” seçeneği seçiyoruz ve ileri tuşuna basıyoruz.

windows-10-yazici-surucusu-guncelleme2

Bazı kullanıcılar kutu içerisinden çıkan driver ile kurulum yapmaya çalışmaktadır. HP LaserJet 1010 sürücüsü Windows xp ve vista ile uyumlu olduğundan üst kısımdan Windows Update kısmını seçmeniz gerekmektedir. Birçok markanın driveri otomatik olarak yüklenecektir.

hp

Bu kısımda oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Yazıcının açık ve usb girişinin bağlantılarını kontrol ettikten sonra Hp markasını seçiyoruz ve yan kısımda açılan modellerden Hp LaserJet 3055 PCL5 seçeneğini seçiyor ve ileri diyoruz. Sürücülerin yüklediği bir ekran karşınıza gelecek.

Artık yazıcınız kurulmuştur. Aygıt ve yazıcılar kısmından yazıcınızı görebilir. Yazıcınıza sağ tıklayarak yazıcı özellikleri kısmından sınama sayfası alabilirsiniz. Ayrıca ağda bulunan kişilerle aynı şekilde sağ tıklayarak yazıcı özellikleri kısmından paylaşıma açarak diğer bilgisayarlarında kullanmasını sağlayabilirsiniz.

HP LaserJet 1010 driver sorunu,HP 1010 windows 10 kurulumu nasıl yapılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git