Hesap işletim,kart ve eft ücreti almayan Bankalar

Hesap işletim,kart ve eft ücreti almayan Bankalar
3 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.524 kez okundu.

kredikarti

Bankaların sayısının oldukça fazla olması ve alışverişlerimizde taksit imkanı sunması nedeniyle kredi kartı alanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bankaların bunların yanı sıra yıllık kart ücreti ve eft,havale gibi ücretlerde masraf talep etmesinden şikayetçi olanlar çeşitli mahkeme yolları ile kart ücretlerini iade olarak almıştır. Bankalar yeni kart verirken sözleşmede kart ücretini belirten bir madde ile bunu artık belirtmiştir. Karşı bankaya gönderilen eftlerin ücretleri 3 ile 20 tl arasında değiştiğinden devamlı eft işlemi yapanlar için boşa giden para olarak görülebilir.

Hangi Banka Kart Ücreti almıyor ?

Türkiye’de bulunan tüm bankalar neredeyse tüm işlemlerde masraf alırken, uzun süredir kullandığımız kuveyt türk bankasının ayrıcalığını sizlerle paylaşmak istedim. Başka bankalara göre yıllık kart ücreti,eft ve havale ücreti almayan kuveyt türk bankası son zamanlarda müşteri potansiyelini ve yeni şubelerini arttırmayı başaran bir isim olmuştur. Kuveyt türk bundan 2 yıl öncesine kadar az şubesi nedeniyle sorun haline gelirken, ilerleryen yıllarda şube sayısının artması ile bu sorunuda ortadan kaldırmıştır. Tüm bankamatiklerde yer alan ortak bankamatik kullanımı ile 50 – 80 tl arasında bankamatikten para çektiğinizde atm 1.71 tl gibi bir masraf ücreti almaktadır. Kuveyt türk kalitesi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Hangi bankaya giderseniz gidin, personelin sizi ailenin bir üyesi gibi davranması ve ilgilenmesi sizinde hoşunuza gidecektir.

Türkiye iş bankasında yaşadığımız bir olayda hesapta para olmadığında kart ücretini 6 aylık olarak tahsil ediyorlar. Hesaba para yüklendiğinde anında bu parayı sizin bilginiz dışı çekiyorlar ve kart ücretinin iptal olması istediğinizde en az 2 otomatik fatura talimatı vermenizi talep ediyorlar.

Kredi kartlarının yıllık kart ücreti 65 – 85 tl arasında değişmektedir. Bundan 2 ay önce finans bank kredi kartımın tüm borcunu sıfırladım ve bankayı arayarak kartımı iptal etmek istedim. Bunun nedenini sordular ve kart ücretinden dolayı olduğunu söylediğimde sorun etmemi bu yıl kart ücreti almayacaklarını belirlediler. Size tavsiyem kart ücreti gelmeden iptal talebinde bulunursanız, kart ücreti almayacaklardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git