Halkbank Servis Görevlisi Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı

Halkbank Servis Görevlisi Sınavı Giriş Belgeleri Yayınlandı
13 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.074 kez okundu.

2014-Halkbank-Servis-Gorevlisi-sinavi

Uzun süredir personel alımı yapmayan bankalar arasında devlete bağlı olan Halk Bankasına Servis görevlisinin alım şartları yayınlandı. 17 Ağutos 2014 tarihinde saat : 10.00’da yapılması beklenen sınavın giriş belgeleri günler öncesinden yayınlandı. Başvuru belgeleri ile işlemlerini tamamlayan adaylar http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/  adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak giriş belgelerini alabilecekler. Önceki sınavlarda da olduğu gibi adrese herhangi bir şekilde belge gönderilmeyecektir. Sınava girerken bu belgelerin bulunması gerekiyor. Giriş belgesini kaybedenler internet ortamından tekrar çıkabilirler.

Halkbank Servis Görevlisi Yazılı Sınavı

Başvuru yapan aday 14 merkezde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul-Anadolu Yakası, İstanbul-Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Samsun ve Trabzon) illerinde 17 Ağustos 2014 Pazar günü saat 10.00’da yapılması planlanan sınavda toplam 120 soru olacak ve 180 dk sürecek.

Halkbank Servis Görevlisi Sınavı Sorulacak Bölümler

  • Yabancı Dil (12)
  • Genel Kültür (24)
  • Genel Yetenek (36)
  • Maliye (5)
  • Genel Hukuk (7)
  • Muhasebe (7)
  • Ticari Aritmetik (9)
  • Genel Ekonomi (20) olmak üzere 120 soru bulunacaktır.

Sınav giriş belgesinin yanı sıra kimlik,sürücü belgesi veya pasaport gibi evraklarınızdan birini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sınav sonuçlarının değerlendirmesi doğru cevap sayısına göre yapılacaktır. Aday hangi ili tercih ettiyse başarı sıralamaları her il için en az 60 ve üstü puan ile hesaplanarak bankanın ihtiyaç duyduğu kadar mülakata çağırılacaktır.

Sınava girerken yanınızda çok fazla şey götürmemenizde fayda var.

2014-Halkbank Servis Görevlisi Alım İlanını görmek için tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git