Gripten korunma yolları nelerdir

Gripten korunma yolları nelerdir
13 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.604 kez okundu.

Kış mevsimi gelmesine rağmen halen yağışlar istenilen oranda değil, havalar yağış olmadığında daha fazla soğuk oluyor, ve buda mikropların daha hızlı bir şekilde yayılmasına neden oluyor. Grip hastalıklarına neden olan “influenza” oldukça fazla dirençli ve uzun süre yaşayabilen bir virüs türüdür.  Bulaşıcı hastalıklar arasında yer alan Grip, basit görünsede ölümlere kadar ilerlemektedir. Kış ayına girmeden önce yaşı,çoçuk ve hastalıklara karşı dirençsiz olan bireylerin grip aşısı olması gerekmektedir. Grip olduktan sonra aşı olmanın hiçbir anlamı yoktur.

gripten-korunma

Dünya’nın her yerinde hızlı bir şekilde yayılan gribin ölümcül gücü amerika’da grip hastalıklarından 22 kişinin ölmesi ile daha fazla korku vermeye başladı.

Gripten korunma Yöntemleri Nelerdir ?

Kış aylarında havaların soğuk olması nedeniyle havasız ve kapalı ortamlarda daha fazla zaman harcıyorsanız gribe yakalanma şansınız oldukça yüksektir.İşiniz gereği kapalı alanda çalışıyorsanız, belli aralıklarla temiz hava almanız gerekir.
Grip hastalarında en belirgin özellik burun akıntısı,öksürmek ve hapşırmak ile ortaya çıkar, bulunduğunuz ortamda bu hastalığa yakalanmış biri varsa, o ortamda maske takarak grip virüsünden korunabilirsiniz.
  • Dengeli ve Düzenli bir şekilde sebze yemeklerini tercih etmelisiniz.
  • Meyve yiyerek yeterli vitaminleri alabilirsiniz.
  • Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için, uyku düzeninizi korumalısınız.
  • Yemek öncesi ve sonrası devamlı olarak el temizliğimize önem vermeliyiz.

Gripten Hastalığından korunma yolları hakkında bilgiler yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git