Gribe Ne iyi gelir

Gribe Ne iyi gelir
11 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 7.660 kez okundu.

gribe-ne-iyi-gelir

Grip Nasıl Ortaya Çıkar ?

Bulaşıcı bir hastalık olan grip burun akıntısı, gözlerde sulanma, öksürük, göğüste tıkanma gibi şikâyetlerle kendini gösterir. Zaman zaman ateşe ve mide bulantısına kadar gidebilen gribi doktor tedavisi ile birlikte evde yapacağınız basit tedavilerle yok etmek mümkündür.

Hangi Besinlere ihtiyaç duymalıyız ?

Örneğin etrafınızda bariz bir grip salgını yaşanıyorsa işe bol miktarda sarımsak tüketmekle başlayabilirsiniz. Aynı zamanda soğan tüketimi de vücut sistemini güçlendirici etkisi ile gribe karşı iyi bir savunmacı rolü oynar. Hepimizin klasik olarak bildiği fakat etkisi tartışılmaz olan portakal mandalina ve limon C vitamini deposu özelliği nedeniyle göz ardı edilemeyen yiyecekler arasında olup gribe karşı muhteşem bir silahtır. Bol bol muz yemek yada muzu haşlayarak suyunu içmek gribe karşı önerilen gıdalardan sadece bitanesidir. Ayrıca adaçayını gargara yaparak içebilir, çuha çiçeği kökünü kaynatıp çay halinde tüketebilirsiniz. Bunların dışında taze sıkılmış meyve suları, haşlama balık ve tavuk suyu ve bunların çorbaları yine gribin belirtilerini hafifleten yiyeceklerdir. Göğüs tıkanıklığına iyi gelen ve yıllardan beri yüksek ateş tedavisinde kullanılan okaliptüs çayı balgamı sökmede ve göğüs sıkışıklığını azaltmada etkilidir ve grip virüsünü çok kısa bir sürede ortadan kaldırdığına inanılır. Ayrıca ülkemizde çok popüler olan nane çayı limonla birlikte içildiğinde öksürüğü azaltarak boğaz tahrişlerini de engelleyici özellik gösterir. Antiviral özellik taşıyan nane çayı grip virüsünün yayılmasını ve bulaşmasını da engelleyici özellikler taşır.

Evde Grip hastalığının Tedavisinde Hangi yöntemler uygulanmalıdır ?

Baş ağrısı,burun akıntısı yanı sıra titreme gibi durumlarda evde yatmanız iyileşmeniz için daha mantıklı bir yoldur. Son dönemlerde artan grip vakalarında evde iyileşme oranının daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır.

Ev ortamınızın sıcak olması ve Nane limon gibi içiçekleri tüketmenin ardından uzun süre yorganın içerisinde terlemeniz grip hastalığını atlatmanızda önemli bir rol oynar. Fakat aşırı ateşli hastalarda bu uygulama uygulanmazken, kişinin devamlı olarak üşüme belirtileri aslında hastanın daha kötü bir durumda gelebileceğinin göstergesidir.

Günümüzde farklı birçok grip ilacı bulunmasına rağmen hangisinin olumlu sonuçlar verdiği halen kanıtlanamamıştır. Bunun için ilaç yerine en iyi nane limon veya yukarda saydığımız besinleri tüketmeniz daha mantıklı olur.

Kış ayının gelmesi ile beraber, birden fazla kişinin Grip hastalığı baş etme konusunda bilgi istemesi nedeniyle sayfamızdan, gripten kurtulma yolları ve grip tedavisi ile ilgili ayrıntılara yer vermiş bulunuyoruz.

Gribe Ne iyi gelir Konusuna 5 Yorum Yapıldı
  1. burak dedi ki:

    teşekkürler çok bilgi aldım sizin sayenizde

  2. sherıff dedi ki:

    Çok güzel bilgiler teşekkürler


Sayfa başına git