Göz Rengini Değiştiren Besinler Nelerdir ?

Göz Rengini Değiştiren Besinler Nelerdir ?
15 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 2.194 kez okundu.

Renkli gözlere sahip olan kişiler her zaman dikkat çekmiştir. Birçok kişi renkli gözlere sahip olmak için lensleri tercih ederken, göz kısmının zarar görmemesi için oldukça dikkatli olmalıdır. Uzmanlar yaptıkları araştırmalarda 60 gün boyunca tüketilecek bası yiyecek ve içeçeklerin göz renginde değişikliklere neden olacağınız açıklaması ile beraber birçok kişi bu yiyecekleri ve içeçekleri merak etmeye başlamıştır.

Gözbebeğinin boyutunda ve renginde önemli bir değişime sahip olan ayıüzümü çayının göz çevresindeki kasları gevşeterek renklenmesini sağladığı, bununla birlikte idrar yolu enfeksiyonları ve deri hastalıklarının tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir.

Piyasada yer alan içeriği bilinmeyen ucuz ballar yerine, organik olarak üretilen balların gözlerde daha açık ve doğal bir renk kazandırması ile bal tüketiminde bilinen markaları tercih etmeniz gerekmektedir. Sağlık yönünden oldukça faydalı olan bal, bilim adamlarının araştırmaları ile enfeksiyonlarla savaşma ve reflü hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

ISPANAK : Besin değeri en yüksek yiyecekler arasında bulunan ve içerdiği demir oranı ile göz renginde parlaklık ve genç görünmenize olanak sağlıyor. Astım,Kanser ve Yüksek kan basıncını engellemede önemli bir besin değerine sahiptir. Cilt’in yenilenmesi ve kemiklerin güçlenmesinede yardımcı oluyor.

BALIK : Omega besin değeri bakımından oldukça zengin olan balık içerisindeki kalsiyum değeri ile vücüdun formda olmasını sağlamaktadır. Bu besinler gözlerin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

PAPATYA ÇAYI : Mide rahatsızlıkları ve sakinleştirici özelliği bulunan bu çay, göze sıcak bir renk tonu vermektedir. Güneş ışınları ile beraber bu renk tonu ortaya çıkar.

ZEYTİNYAĞI : Genelde zeytinciliğin yaygın bir şekilde yapıldığı yerlerden alınan zeytinyağlarının göz rengini değiştirme özelliği bulunuyor.

SOĞAN : Uykusuzluk ve Deprasyon gibi sorunlara çözüm olan soğan göz renginde az miktarda değişikliğe sebep oluyor.

FINDIK : Çok yararlı ve birçok hastalığın tedavisinde günlük olarak 1 avuç tüketilmesi belirtilen fındık, göz renginde aydınlatma imkanı sunmaktadır.

ET : Çinko ve magnezyum bakımından içerisinde yer alan minerallerin gözdeki iris rengini değiştirme özelliği bulunmaktadır.

ZENCEFİL : Astım semptomlarını kontrol amaçlı tüketilen zencefil düzenli olarak tüketildiği taktirde göz renginde değişiklikler sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git